Sistem açılırken MSI logosu altında yükleme simgesi çıkıyor

volkanswat

Centipat
Merhaba.

Arkadaşlar sistemim yeni 1-2 gündür açılışta MSI yazısının altında dönen simge sonrasında Windows şifre bölümü geliyor. Daha önce direk şifre bölümü geliyordu. Bu MSI yazısı sanki BIOS'a girerken ki yazıya benzeyen bir yazı. Bunun sebebi nedir?

SYG.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde o logo yerinde Windows logosu olur. Anakartınız destekliyorsa ve UEFI kurulum gerçekleştirdiyseniz anakartınızın logosu yer alır. Daha önce gözükmeyip şimdi gözüküyorsa ya BIOS ayarlarında yaptığınız bir değişiklikten dolayıdır ya da Windows üzerinden "No GUI Boot" seçeneğini deaktif etmişsinizdir.

A
Merhaba.

Arkadaşlar sistemim yeni 1-2 gündür açılışta MSI yazısının altında dönen simge sonrasında Windows şifre bölümü geliyor. Daha önce direk şifre bölümü geliyordu. Bu MSI yazısı sanki BIOS'a girerken ki yazıya benzeyen bir yazı. Bunun sebebi nedir?

SYG.
Anakartın msı ise olabilir. Normal.

Anormal bir durum görünmüyor. MSI logosu altındaki yükleme animasyonunu kaldırmak istiyorsanız Windows tuşu + R basın ve ardından msconfig deyin, çıkan ekranda önyükleme bölümünde "GUI önyüklemesi yok" işaretleyin, ayarları kalıcı yap dedikten sonra tamam deyip yeniden başlatın.

Hayır tam anlatamadım ben sanırım.2 gün önceye kadar bu logo çıkmadan cok hızlı açılıyordu.Şimdi bu logo cıkıyor ve altta işleniyor ( dönen noktalar ) var. Yaklaşık 10sn döndükten sonra windows şifre girme ekranına geliyor.Daha öncesinde direkt olarak 10sn içinde windows şifre girme ekranı geliyordu.Msi dönen noktaları yoktu ve pc acılış süresi uzamış oldu.Lütfen soruyu doğru okuyalım yiğit bey
Anormal bir durum görünmüyor. MSI logosu altındaki yükleme animasyonunu kaldırmak istiyorsanız Windows tuşu + R basın ve ardından msconfig deyin, çıkan ekranda önyükleme bölümünde "GUI önyüklemesi yok" işaretleyin, ayarları kalıcı yap dedikten sonra tamam deyip yeniden başlatın.
Ama sistem okadar hızlı açılıyordu ki msi logosunu bile görmeden windows geliyordu bunu anlatmak istedim GUI den yaptığımda yinede dönen noktalar olmasa dahi o ekranda 10sn bekleme mevcut

Yeni konular

Geri
Yukarı