Çözüldü Sistem açılırken ''Replace your hard disk drive'' hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YamanHancer

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.
Sistemde anakartı ve işlemciyi değiştirdim, ondan sonra çalıştırdım ve bu hatayı aldım (anladığım kadarıyla sıkıntı HDD'de).
Ardından HDD'yi çıkartıp Windows'u kurdum SSD'ye, sonra HDD'yi taktım. Yine aynı hatayı veriyor. Boot menüye girip, Windows boot Manager'dan açtığımda açılıyor. Her zaman bunu yapmam mı lazım?

20220312_110718.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Disk yakında bozulabileceğini bildirdiği için her açılışta bu çıkıyor. BIOS'tan SMART'ı kapatmanız lazım. Bulamazsanız anakartınızı söyleyin.
Sorunun sebebini bilmiyorum ama tahmini bir çözümüm var. Boot Manager'dan açılıyor dediniz. BIOS'tan boot sırasında Windows boot Manager'i en üste taşıyıp kaydedin. Böylece bilgisayar açılırken ilk önce boot Manager ile açılmayı deneyecektir. Dediğiniz gibi boot Manager ile açılıyorsa da bir sorun çıkmaz diye düşünüyorum.

Disk yakında bozulabileceğini bildirdiği için her açılışta bu çıkıyor. BIOS'tan SMART'ı kapatmanız lazım. Bulamazsanız anakartınızı söyleyin.

Çözüm

Geri
Yukarı