Sistem açılırken siyah ekranda kalıyor

FatZEUS

Centipat
Daha fazla  
RAM
(2Adet) XPG GAMMIX D10 8GB 3000 MHz DDR4 CL16 AX4U300038G16A-SR10 Ram
SSD veya HDD modeli
ADATA 240GB SU630 SATA 3.0 2.5 SSD / 500 GB HDD
Ekran kartı
MSI GEFORCE GTX 1650 VENTUS XS 4G OC 4GB GDDR5 128
Anakart
GigaByte B450M S2H
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz 6 Çekirdek 35MB Önbellek
Çift monitör kullanıyorum genelde BIOS ekranı 2.monitör ekranımda yansıyor. Sizlere ileteceğim video üzerinde sorunlar yaşıyorum. Şans eseri düzelip bilgisayar açılabiliyor. Bilgisayarı çalıştırdığımda mouse, harici USB mikrofona güç veriyor (nadiren) lakin klavyeye güç vermiyor. Sonrasında karşımda siyah ekranla karşılaşıyorum. Bir süre sonrasında bilgisayarın arka bölmesinden güç kaynağını tamamen kapatıyorum sonrasında açıyorum ve sorun nadiren de olsa bir şekilde çözülüyor. Fakat ben bu sorunu yaşamaktan bunaldım ve ne yapmam gerekiyorsa yapmaya hazırım.

Dipnot: Kioxia Exceria G2 lRC20Z001tg8 1TB 2100/1700MB/s NVMe PCI-e M.2 SSD hard disk ( sistem M.2 SSD üzerine kurulu )

Video: Konuyla alakalı video

Son düzenleme:
O değil hocam. Flash bellek ile kurulumun ilk aşamasında disk ayarlama kısmı. Videoya dikkat edin. Orada disk formatlanmıyor sadece bölümler silinip Yeni'ye basılıyor.

Aynı şekilde yapıldı farklı bir yerden indirildi ama Spectre'den indirdim. Windows'la alakalı bir şey mi?

@turko35408 dipnot: Belirtilen şekilde sorunsuz bir şekilde ilettiğiniz video üzerinde birebir sorunsuz olması adına lakin yine aynı şekilde sorun teşkil ediyor. BIOS bu sefer 10 saniyede açılış olduğunu gösteriyor.

Extra dipnot: Sorun hala devam ediyor sanırım SSD kaynaklı değil sorun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı