Sistem açılırken UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION (154) mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

qquad

Femtopat
RAM
PNY XLR8 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 DDR4 (MD16GK2D4320016AXR)
SSD veya HDD modeli
Kingston KC2500 500GB NVMe ve SanDisk 3D 1TB SSD
Ekran kartı
XFX Speedster RX 6600
Anakart
TUF Gaming B450M-Plus II
İşlemci
AMD Ryzen 5 3500X
Son birkaç haftadır bilgisayarım açılırken ara sıra UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION (154) mavi ekran hatasını alıyorum.

Minidump dosyası

Son düzenleme:
Son birkaç haftadır bilgisayarım açılırken ara sıra UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION (154) mavi ekran hatasını alıyorum.

Minidump dosyası

İşlemci ve ekran kartının sürücülerini kendin sitelerinden son sürümü bulup güncellenen lazım.
Son olarak Windows Update ile son sürümün yükü olduğundan emin ol.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ve ekran kartının sürücülerini kendin sitelerinden son sürümü bulup güncellenen lazım sonrasında driver boster uygulaması ile kalan diğer tüm sürücüleri güncelle,
Son olarak Windows Update ile son sürümün yükü olduğundan Emin ol.

Driverlar ve Windows güncel, ekran kartının driverını DDU ile kaldırıp tekrar yükledim, SSD'leri HD Tune ile error scan yaptım bir şey çıkmadı, RAM'leri de Memtest86 ile test ettim onda da herhangi bir sıkıntı çıkmadı. Driver Booster programına güvenmiyorum, genelde o tarz uygulamalar sisteme malware bulaştırıyor ya da yanlış driver yüklüyor.

Minidump dosyası

Sorun ntkrnlmp.exe kaynaklı gözüküyor bu %90 RAM kaynaklı bir hatadır. Biraz daha detaya inince belleğin bazı bölümlerine veri yazması başarısız olmuş. Alttaki makaleye göre Memtest yapın ve sonuçları paylaşın.

İşlemci ve ekran kartının sürücülerini kendin sitelerinden son sürümü bulup güncellenen lazım sonrasında driver boster uygulaması ile kalan diğer tüm sürücüleri güncelle,
Son olarak Windows Update ile son sürümün yükü olduğundan emin ol.

Arkadaş Driver Booster'ı sadece sistemine zarar vermek istediğinde kullanması gerekiyor bu tarz programlar hem yanlış sürücüleri kuruyor hem de ne kadar güvenilir hiç kimse bilmiyor.

Sorun ntkrnlmp.exe kaynaklı gözüküyor bu %90 RAM kaynaklı bir hatadır. Biraz daha detaya inince belleğin bazı bölümlerine veri yazması başarısız olmuş. Alttaki makaleye göre Memtest yapın ve sonuçları paylaşın.

Arkadaş Driver Booster'ı sadece sistemine zarar vermek istediğinde kullanması gerekiyor bu tarz programlar hem yanlış sürücüleri kuruyor hem de ne kadar güvenilir hiç kimse bilmiyor.

Memtest'i geçen gün yapmıştım. Yaklaşık 5 saat sürdü test ve error vermemişti.

Geri
Yukarı