Sistem açılmıyor

ultimix

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
esnaf
Merhaba.

Bilgisayarımı dün akşam normal şekilde kapattım. Hiçbir değişiklik vb. yapmadım. Bugün güç düğmesine bastığımda açılmadı. Elektrik gelmiyor sanırım cihaza.

PSU'dan olabilir diye düşünüyorum ama başka bir PSU olmadan test edebilir miyim?

Şu an kendim ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• kasa.jpg
    kasa.jpg
    233,1 KB · Görüntüleme: 15
Hocam güç kaynağının 24 pinlik güç kablosunu anakarttan çıkarıp yeşil ve siyah kabloların arasına ataş vs sokup kısa devre yaptırın. Çalışıyorsa PSU bozuk değildir.
Burası sanırım.. Ataç dışında ne olabilir ataç bulamadım evde

Ekran kartı arkasındaki kablolari çıkarıp oraya tornavida degdirin teker teker hangisi güç tuşu ve yeniden başlatma tuşunu bilmiyorum.
Onlar değil hocam birinde usb yazıyor diğerinini ne olduğunu anlamadım.

Hocam güç kaynağının 24 pinlik güç kablosunu anakarttan çıkarıp yeşil ve siyah kabloların arasına ataş vs sokup kısa devre yaptırın. Çalışıyorsa PSU bozuk değildir.
Sizin dediğniz bu bu sefer doğru sanırım..

Ekleme: kasaya güç geldi ataç ile yapınca.

Sorun anakart yada power tuşu olabilir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada da güç kaynağı kablo iletetiklendi ama yine de sorun olduğunu gördü adam.

Şimdi anakartta arıza olduğunu nasıl anlarım

Anakartın önpanel bağlantılarındaki ledler çıkmış... Yani anlamadım taktım yine tetiklenmedi.

Sorun çözüldü.

Nedense ön paneldeki güç, reset, hdd led için olan kablolar anakarttan çıkmış. Bende yanlış bir iki kontrol yapmışım.

Şimdi ön panelin güç düğmesi için olan kabloyu anakarta taktım.

Fakat tek basmada açılmıyor bir kaç defa seri şekilde basınca algılıyor. Bu sorun için tavsiyeniz olur mu?

Dosya Ekleri

• pwd.jpg
    pwd.jpg
    81 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Sorun çözüldü.

Nedense ön paneldeki güç, reset, HDD LED için olan kablolar anakarttan çıkmış. Bende yanlış bir iki kontrol yapmışım.

Şimdi ön panelin güç düğmesi için olan kabloyu anakarta taktım.

Fakat tek basmada açılmıyor birkaç defa seri şekilde basınca algılıyor. Bu sorun için tavsiyeniz olur mu?

Doğru yere taktığınıza emin misiniz hocam? Power SW'yi anakartta gösterge varsa ona göre takın. Yoksa internetten bakın. Bir de Power SW'yi taktığınız iki metal çubuğa tornavida ile dokunun tekte açılmıyorsa anakartta sıkıntı olabilir. Aynı sorunu bir bilgisayarda yaşamıştım sorun anakarttaydı.

Doğru yere taktığınıza emin misiniz hocam? Power SW'yi anakartta gösterge varsa ona göre takın. Yoksa internetten bakın. Bir de Power SW'yi taktığınız iki metal çubuğa tornavida ile dokunun tekte açılmıyorsa anakartta sıkıntı olabilir. Aynı sorunu bir bilgisayarda yaşamıştım sorun anakarttaydı.
hocam şimdilik böyle idare ediyorum.

Geri
Yukarı