Sistem bir anda donuyor

HasanEsq

Hectopat
Yer
Adana
Arkadaşlar zamanınız varsa önce bu konuma bakmanızı öneririm Çözüldü: Yeni RAM aldıktan sonra ekran gelmiyor kısaca özetlemem gerekirse. Anakartıma uyumsuz aldığım RAM sonucunda bilgisayarın ekranına görüntü gelmiyordu. Yeni RAM'ı çıkarsam da gelmiyordu bende şimdi bir açayım dedim, bilgisayar açıldı internette gezerken sıkıntı yokken oyun açarsam donuyor ve gidiyor. Yeniden başlatınca görüntü gelmiyor. Kapatıp biraz bekleyince geliyor bende şüphelendim sorun RAM'de mi yoksa başka bir şeyde mi? Bir de emin değilim ama kasanın arkasına klavye mouse falan takınca güç gitmiyor fakat yine donuyor öndeki 2 yuvada sorun yok ama. Bundan emin değilim test edemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun eski kasamda RAM'lerin RAM yuvasına kusursuz temas etmemesi yüzünden oluyordu. Yani temassızlık vardı. Oyundayken, webde gezerken vs. fark etmiyordu donup kalıyordu. Ardından siyah ekran veriyordu ve reset atınca görüntü gelmiyordu. Bunun kontrolunu yapabilirsin. Aynı zamanda bilgisayara power verirken bip sesine dikkat et.

Geri
Yukarı