Sistem boştayken CPU %100 çalışıyor

erkan34

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sistem boştayken acdsee fotoğraf düzenleme programının CPU'yu %100 çalıştırıyor. İşin ilginç tarafı boştayken çalışıyor ama mouse hareket ettirip pc kullanmaya başlayınca çalışmayı durduruyor. İnternette çözümü ararken yabancı bir formda aynı sorunu yaşan birini gördüm ama çözümü anlamadım.

Birisi "Did you us the face recognising?" yazmış, paylaşım yapan "I never meant to switch face detection on, It must be the default. After switching it off, CPU usage went to zero %."

Sorunu çözmüşler ama ben anlamadım. Aranızda bu sorunu yaşan ya da yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

senin en yukarıda yazdığın mesajdaki tırnak içinde olan cümleyi çevirdim ve :

"Asla yüz tanıma özelliğini açmak istemedim, bu varsayılan olmalı. Kapattıktan sonra, CPU kullanımı% sıfıra gitti" çeviri ne kadar doğru bilmiyorum (google dan çevirdim :D))

sende yüz tanıma özelliği açıkmı? açıksa kapat açık deilse ben bilmem sil baştan yükle sistemi yaniden başlat bişeyler yap...Biraz bekle birileri yazar
Bye!

Merhaba arkadaşlar, sistem boştayken acdsee fotoğraf düzenleme programının CPU'yu %100 çalıştırıyor. İşin ilginç tarafı boştayken çalışıyor ama mouse hareket ettirip pc kullanmaya başlayınca çalışmayı durduruyor. İnternette çözümü ararken yabancı bir formda aynı sorunu yaşan birini gördüm ama çözümü anlamadım.

Birisi "Did you us the face recognising?" yazmış, paylaşım yapan "I never meant to switch face detection on, It must be the default. After switching it off, CPU usage went to zero %."

Sorunu çözmüşler ama ben anlamadım. Aranızda bu sorunu yaşan ya da yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.
Mesajda yüz tanıma açtınız mı diye sorulmuş ve "hayır, hiç açmadım. sanırım açık olarak geliyor. kapatınca işlemci kullanımı sıfıra düştü." yazıyor.

Yüz tanımayı nasıl kapatacağımı bilmiyorum. Yüklerken mi yoksa kurulum tamamlandıktan sonra mı kapatıyorum, nereden ayar yapılıyor hiç bilmiyorum.

Geri
Yukarı