Sistem boştayken RAM'in %100'ünün kullanılması

gods

Hectopat
Neredeyse her gün 1-2 kez 30 saniyeliğine başıma gelen garip sorun. Bilgisayar 1 FPS'e düştüğü için Görev Yöneticisi'ni zar zor açıyorum. Haberler ve ilgi alanları diye bir şey 2 GB harcıyor. 16 GB RAM var. Virüs var sanırım ve antivirüs programım da yok. Eğer virüs olduğunu düşünüyorsanız ücretsiz bir antivirüs programı önerir misiniz? Ha bu arada sorun RAM'in kullanılma oranı düşer düşmez diskin %100'ünü harcıyor. Yaklaşık 1 dakika sonra o da düzeliyor.

Neredeyse her gün 1-2 kez 30 saniyeliğine başıma gelen garip sorun. Bilgisayar 1 FPS'e düştüğü için Görev Yöneticisi'ni zar zor açıyorum. Haberler ve ilgi alanları diye bir şey 2 GB harcıyor. 16 GB RAM var. Virüs var sanırım ve antivirüs programım da yok. Eğer virüs olduğunu düşünüyorsanız ücretsiz bir antivirüs programı önerir misiniz? Ha bu arada sorun RAM'in kullanılma oranı düşer düşmez diskin %100'ünü harcıyor. Yaklaşık 1 dakika sonra o da düzeliyor.
Kaspersky antivirüs kullanabilirsin. Eğer bir sonuç bulamaz ise, Bitdefender ya da Malwarebytes kullanabilirsin. Haber ve ilgi alanlarını görev çubuğuna sağ tıklayıp, haber ve ilgi alanları bölümünün üstüne git. Oradan kapatı tikle. En sonuncu çözüm formattır. :D

Son düzenleme:
Bende de böyle bir durum yaşanmıştı. Haberler ve ilgi alanları yaklaşık 11 GB RAM kullanıyordu.
Ama bir daha yaşamadım, Windows'la alakalı bir sorun olması gerek muhtemelen. Güncellemeleri yapabilirsin, belki sorunlu bir Windows sürümünü kullanıyorsundur.

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi Kaspersky antivirus 1aylık deneme sürümü var. Onu kullanarak bir tarama yap. Eğer hala çözülmesse temiz bir kurulum yapmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı