Sistem Çalışıyor Görüntü Gelmiyor

atilgannnn

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
İç Mimar
Merhaba arkadaşlar Asus Rtx 2080, Ryzen 3800x, Asrock taichi x470 anakart, 2x8 Xpg 3600 Mhz rgb ram’li sistemim var kasa çalışıyor fakat bilgisayarı her kapattığımda görüntünün geç gelmesi bazen gelmemesi ve bu bağlamda tekrar açıp kapatmam ve kabloları söküp takarak denemelerim sonucunda bir süre sonra kendi kendine gelmesi gibi bir problem yaşıyorum.

Forumdan bu problemi yaşayan arkadaşlara gelen cevapları okudum ama bir sonuçta ulaşamadım.
RAM'leri söküp denedim devam etti, sonra silgiyle silip tekrar farklı slotlara takıp denedim yine devam ediyor problem ne yapabilirim?

Son düzenleme:
Farklı bir monitörde deneme şansınız var mı?
Malesef, başka monitör yok elimde ama monitörü dizüstüne takıp denedim ekran gelmedi onda
Monitöre bağladığınız kabloyu değiştirin.
Hdmi kullanıyorum onunla alakalımıdır ?
Ekran kartı patates olmuş olabilir , geçenlerde benim başıma gelmisti. Oyun oynayabiliyor musunuz goruntu geldikten sonra.
Evet görüntü geldikten sonra oyun oynuyorum render alıyorum ger türlü işlemi rahat yapabiliyorum

Maalesef, başka monitör yok elimde ama monitörü dizüstüne takıp denedim ekran gelmedi onda.

HDMI kullanıyorum onunla alakalı mıdır?

Evet görüntü geldikten sonra oyun oynuyorum render alıyorum ger türlü işlemi rahat yapabiliyorum.

HDMI ile alakalı demedim. Belki kabloda sıkıntı vardır.

Geri
Yukarı