Sistem de CPU kullanımı %100'e ulaşıyor

Heroizen

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 6 ay önce falan LoL gibi yüksek sistem gereksinimleri istemeyen bir oyunda bilgisayarım %100 CPU kullanımına ulaştı. Ondan sonra format attım fakat oyun oynarken arada sırada sistem yine %100 kullanıma ulaşıp kullanılmayacak hale gelmeye başladı. Son haftalarda da artık Chrome'da birden fazla sekme açıp ağır işlem yaparken veya WhatsApp Web'te konuşmaları yüklerken de %100 CPU kullanımı olmaya başladı. Nedeni ne olabilir sizce? Teşekkür ediyorum şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yaklaşık 6 ay önce falan LoL gibi yüksek sistem gereksinimleri istemeyen bir oyunda bilgisayarım %100 CPU kullanımına ulaştı. Ondan sonra format attım fakat oyun oynarken arada sırada sistem yine %100 kullanıma ulaşıp kullanılmayacak hale gelmeye başladı. Son haftalarda da artık Chrome'da birden fazla sekme açıp ağır işlem yaparken veya WhatsApp Web'te konuşmaları yüklerken de %100 CPU kullanımı olmaya başladı. Nedeni ne olabilir sizce? Teşekkür ediyorum şimdiden.
Virüs var büyük ihtimalle virüs taraması yapın ama sağlam virüs uygulamaları ile çünkü virüsü yapan adam çok iyi yapmış normal virüs olsaydı format attığında gider :)

Bende de oldu ama benim PC büyük ihtimal ile LoL çalıştırmaz LoL çalıştırıyorsa arkadaşların dediği gibi virüs olabilir bence önemli dosyanız yoksa format atın.

İşlemci modelim i5-4460. 5 yıldır bu bilgisayarı kullanıyorum 6 ay öncesine kadar böyle bir şey yoktu arkadaşlar. Format attıktan sonra virüs taraması yaptırmıştım bir sıkıntı çıkmamıştı. Termal macununu uzun süredir yenilemiyorum acaba bu kadar büyük bir etki yaratıyor olabilir mi? Virüs olacağını sanmıyorum dediğim gibi format attıktan hemen sonra da olmuştu.
Not:Tekrar virüs taraması yaptım. Herhangi bir virüs bulunamadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı