Sistem dosyaları silindi

Sa As 1234

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar geçen bir flash belleğimin içini temizlerken "Desktop bir sistem dosyasıdır silerseniz Windows düzgün çalışmayabilir" tarzı bir uyarı aldım. Anlamadım ne alaka. İptal dedim. Tekrar denedim temizlemeyi. Bu sefer sorgusuz sildi flash belleğin içeriğini. Ama ben Kullanıcılar dosyasının içeriğine bakınca resimler ve masaüstü adlı dosyanın eksik olduğunu gözlemledim. Şİmdiye kadar bir sorun yaşamadım ama gene de bunu düzeltmek istiyorum yardım eder misiniz?
Not: PC'de 2 profil var bu ana profil.

1621577655806.png

Son düzenleyen: Moderatör:
CMD'yi yönetici olarak çalıştırın: SFC /scannow yazın ve bitmesini bekleyin.

Arkadaşlar geçen bir flash belleğimin içini temizlerken "Desktop bir sistem dosyasıdır silerseniz Windows düzgün çalışmayabilir" tarzı bir uyarı aldım. Anlamadım ne alaka. İptal dedim. Tekrar denedim temizlemeyi. Bu sefer sorgusuz sildi flash belleğin içeriğini. Ama ben Kullanıcılar dosyasının içeriğine bakınca resimler ve masaüstü adlı dosyanın eksik olduğunu gözlemledim. Şİmdiye kadar bir sorun yaşamadım ama gene de bunu düzeltmek istiyorum yardım eder misiniz?
Not: PC'de 2 profil var bu ana profil.

Eki Görüntüle 1033540
Yeniden kurulum yapmanız gerekebilir.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın: SFC /scannow yazın ve bitmesini bekleyin.
Olmadı hocam, denedim ama. Aslında o resimler ve masaüstü dosyasının eksikliğini de hissetmiyorum ama 2 profilden 2.'sini silince problem çıkar mı ki diye korkuyorum. Çünkü PC'de o iki dosyayı bulunduran sadece 2. profil. Onu da silersem eğer bir sıkıntı çıkar mı diye korkmakla beraber sistemimde de eksik dosya kalmasını istemiyorum.

Olmadı hocam. Aslında o resimler ve masaüstü dosyasının eksikliğini de hissetmiyorum ama 2 profilden 2.sini silince problem çıkar mı ki diye korkuyorum. Çünkü PC de o iki dosyayı bulunduran sadece 2. profil. Onu da silersem eğer bir sıkıntı çıkar mı diye korkmakla beraber sistemimde de eksik dosya kalmasını istemiyorum.

Hata mı verdi, ne oldu? Görüntü atın.

Başarıyla tamamlandı ve eksik dosyalar onarıldı diyor sayın hocam. Tabi İngilizce diyor yani.

Konu sahibi sen değilsin. Başka hesap mı açtın? Olması gerekti. Yeniden başlatın sistemi.

Evet yan hesap sayın hocam.Başlattım yeniden de.
Hocam 2 profil olduğundan bahsetmiştim ya.Diğer profildeki masaüstü ve resimler dosyasını kopyalayıp yapıştırdım.Oluyor mu böyle.Yani masaüstü olarak görüyor mu o dosyayı.

Son düzenleme:
Yeni bitti, DISM diye bir şey daha öğrendim. Onu deneyeyim mi sizce, risk var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı