Sistem Güncelleme Önerisi

Bütçe
işlemci 3000₺ ekran kartı 3000₺

Frostfear

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 2016'nın aralık ayında toplamıştım bu PC'yi. 3 yıldan fazla işimi gördü ancak artık sıkıntılar oluşmaya başladı. YouTube & Twitch içerikleri üretiyorum, yayın sırasında ve video editlerken işlemci %90'ın üstünde oluyor hep, yayınlarda da donanım kaynaklı drop oluşmaya başladı sanırım. Bu arada işlemciyi bir 10 aydır falan overclock halinde kullanıyorum. Hala çoğu oyunda sıkıntısız oynuyorum ancak içerik üretmek zorlaştı ve yeni çıkan oyunlar için ekran kartım artık minimum gereksinimlere düştüğü için PC'yi güncellemek istiyorum ama birbirlerine bağlı oldukları için nereden başlamam gerekiyor bilmiyorum. RAM ve HDD ile ilgili acil bir sıkıntım yok sadece bunlardan eminim. Ayrıca PC'yi çift ekrana bağlayınca 2. ekranda aşırı hafif gecikmeler oluyor (kablodan kaynaklı değil). Nereden başlamalıyım ve neyi ne ile değiştirmeliyim size sorayım dedim. İşlemci olarak mümkün olduğu kadar Intel tarafında kalmaktan yanayım ama ekran kartı olarak farklı marka da olabilir öneriniz varsa, NVIDIA'dan memnunum ama fiyat farkı çok olacaksa şart da değil.
Not: parçaları belli aralıklarla alabileceğim için PC uyumsuzluktan dolayı kapalı kalmamalı :D

Elimde PC'ye dair en net bu belge vardı ondan bunu atıyorum fiyat kısmı biraz üzücü :D
baktığım kadarıyla 2060 alabiliyorum ekran kartı olarak , işlemcideyse i7nin yeni modellerinden olabilir gibi düşündüm . Technopat'ın haberine göre NVIDIA yazın yeni kart tanıtabilir diyorlar, birkaç ay sonra ucuzlayacaksa önceliği işlemci&anakarta ayrımak isterim açıkçası.
biraz araştırdım ve sanırım güncellemeye ekran kartı ile başlayacağım. RX5700 xt almayı düşünüyorum ilk adımda , nasıl olur ?

Dosya Ekleri

• 20180907_154048_6a255d34-c71b-498c-bb35-4ea565153e03.jpg
    20180907_154048_6a255d34-c71b-498c-bb35-4ea565153e03.jpg
    69,7 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı