Athlon X4 950 ve GTX 1050 Ti Sistem

mar00n

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşıma yeni bir sistem topladık. Düşünceleriniz neler bu sistem hakkında?

İşlemci: AMD Athlon X4 950
Anakart: MSI A320M PRO-VD/S
RAM: Gskill Aegis 8 GB 2800 MHz DDR4
Ekran Kartı: Palit GTX 1050 Tİ Dual O.C
Güç Kaynağı: High Power 400W +80 Plus
Kasa: PowerBoost Royal Serisi VK-G1002S (Aerocool Aero300 alacaktık fakat fan rengi mavi olduğu için vazgeçti arkadaş.)

Toplam fiyat: Kargolar dahil 2065 TL.

Topladığımız siteler: İncehesap, Sinerji, İtopya, Nanokatalog

Bence çok uyguna geldi sistem. F/P olarak baya iyi oldu. Benim içime sinmeyen tek parça kasa oldu fakat oda arkadaşın zevki sonuçta o kullanacak ben değil. HDD önceden 1 TB vardı onu kullanacağız sistemde. 2 gün sonra bütün parçalar gelecek inşallah. Siz ne düşünüyorsunuz sistem hakkında? Yorum yazarsanız seviniriz teşekkürler.

Anakart B350 olsaydı daha iyi olurdu. Kasayı keşke Aero300 alsaydınız. Gerisi güzel hayırlı olsun.

Son düzenleme:
O işlemci o kart ile olmaz, düşük yada orta oyunlarda normal oynarsınız ancak yüksek grafik ve işlemci gerektiren oyunlarda işlemci darboğazı yaşıyacaksınız. Ayrıca HDD'mi SSD'mi aldığınız yazmıyor. Eğer HDD Aldıysanız geçmiş olsun, 10 yıllık PC gibi kasmalar donmalar olacaktır 1 2 aya, SSD'siz sistem çöpten başka bir şey değil :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Boş boş yorum yapmayın, mesajınızın sonu tam bir bilgisizlik içeriyor.
SSD'siz sistem çöp ne demek. Sistemini yazıp fotoğraflar mısın buraya? Milletin sistemine çamur atmayın. Hele ki bilginiz olmadan asla atmayın, konuyu okumadığınız bariz belli ki adam oraya HDD 1 TB zaten vardı diye not düşmüş.
GTX 1060 6 GB i5 6500 500 GB HDD ile 7-8 ay kullandım, sistem çatır çutur çalıştı gayet güzel.

O işlemci o ekran kartına dar boğaz yapmayacaktır. 1060'a bile yetebiliyor yeri geldiğinde. Sistem kullanılabilir.
Testini de şuraya bırakıyorum belki bir kaç kişi bilgilenir.

Bu arada; O işlemci o kart ile bal gibi olur :) @QReneyForum

Boş boş yorum yapmayın, mesajınızın sonu tam bir bilgisizlik içeriyor.
SSD'siz sistem çöp ne demek. Sistemini yazıp fotoğraflar mısın buraya? Milletin sistemine çamur atmayın. Hele ki bilginiz olmadan asla atmayın, konuyu okumadığınız bariz belli ki adam oraya HDD 1 TB zaten vardı diye not düşmüş.
GTX 1060 6 GB i5 6500 500 GB HDD ile 7-8 ay kullandım, sistem çatır çutur çalıştı gayet güzel.

O işlemci o ekran kartına dar boğaz yapmayacaktır. 1060'a bile yetebiliyor yeri geldiğinde. Sistem kullanılabilir.
Testini de şuraya bırakıyorum belki bir kaç kişi bilgilenir.

Bu arada; O işlemci o kart ile bal gibi olur :) @QReneyForum

Nasıl bir cahillik bilemedim. Bilginiz olmadan yazmışsın bir de, HDD'ler de hız öncelikle Kaç GB Olduğuna göre değişmez. RPM değeri diye bir şey var. Genel olarak en yaygınları 5400 yada 7200 RPM'dir. SSD'siz sistem çöptür. Sürekli kasmalar ve donmalar yaşarsınız. Oyunlar da ise yüklenme süresi çok uzun sürer. Ayrıca sistemin kasmasını ve donmasını da kullandığın ekipmanlar etkilemez. Teknik bilgilisi olmayan bilgisayarcı çırağı gibisin, gerçi ülkemiz de bilgisayarcılar da senin gibi.

O ekran kartı ile yeni çıkan oyunları da oynayabilir grafiklerine göre alacağı performans değişir tabi, ama güncel ve yeni oyunlarda darboğaz yapar.

Lütfen bilginiz olmadan profesör kesilmeyin, cehalet ile hiçbir yere varamazsınız.

İnternetteki darboğaz testi ile bilgisayar toplayacaksanız da size kolay gelsin. Pek de öyle olmayacaktır oyunu açınca sonuç :)

Kardeş sen neden bahsediyorsun. Bana göre SSD israf. Yok PC 20 sn daha erken açılacakmış da, oyunda bekleme aüreleri 3-4 sn kısalacakmış da. Buna para vermek israf 2-3 sn için para vereceğime o paraya sanal gerçeklik gözlüğü alırım daha iyi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı