Sistem kendi kendine donuyor ve reset atıyor

Galaxes

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Aynı sorunu 1 ay önce de yaşadım kaç kere konularıma bakabilirsiniz. Ekran kartı ve PSU'yu güncelledim fakat bugün bir süreden sonra tekrar Event log ve Kernel Power 41 hatalarını aldım. Sebebi ne olabilir? Eskiden Minidump'ta oluşuyordu fakat o da yok.

Sistemim:
3060 Ti
B550 Gaming Edge Wifi
5600x
8x2 16GB RAM
Rm750

@claus hocam kafayı yiyeceğim bu sorundan artık. Neden oluyor hiçbir fikrim yok. Ayrıca eskiden minidump oluşup şimdi niye oluşmuyor? Siz bu konularda tecrübelisiniz yardım edebilir misiniz?

@Yener K. hocam sorunu buldum! Sorun cloud 2'den kaynaklı. Sorunu bir sürü kişi yaşamış ve durum aynım bir anda sistemin donması ve restart atması. Fakat bunu nasıl düzelteceğimin yolunu arıyorum şu an.

Cloud 2 kullanan arkadaşlara uyarı olsun. Sorunun çözümü Aygıt Yöneticisi'nden HID-compliant-headset'i açıp sürücü güncelleme kısmından bilgisayarımdaki "sürücülere göz at"a tıklayıp devam edin bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücüler kısmından HID-compliant-headset'i seçin ve yükleyin. Sorunun çözülmüş olması gerek. Eski Kernel Power yaşadığım zamanlarda tam 2 olay altında bu sorunun sebep olduğu driverframework adlı hata var fark. Bunun olup olmadığını da kontrol edin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı