Sistem kulaklık ve hoparlörü görmüyor

emocan08

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Goodram 16 GB 3200 MHz CL16
SSD veya HDD modeli
MLD M300 500 GB SSD
Ekran kartı
Gigabyte Gaming OC RX 570 4 GB
Anakart
Gigabyte B450M S2H
İşlemci
R5 1400
PC'yi temizledim temizledikten sonra hoparlör ve mikrofonu kulaklık gibi ses aygıtlarını görmemeye başladı. Baştan format attım driverları teker teker tekrar tekrar kurdum sildim düzeltemedim. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Ses almak için USB ses kartıyla hoparlörü kullanıyorum fakat mikrofonda çok sıkıntı yaşıyorum ikisini aynı anda kullanmak vs çok uğraştırıyor. Kolay bir çözümü var mıdır?

Nasıl bir temizlik yaptınız? İşlemci veya soketi kaynaklı da olabiliyor. Soğutucu blok da fazla baskı uyguluyor olabilir.

Büyük ihtimalle ses kartı bozulmuştur.

Mikrofonu da mı algılamıyor?

Evet o da çalışmıyor.

Nasıl bir temizlik yaptınız? İşlemci veya soketi kaynaklı da olabiliyor. Soğutucu blok da fazla baskı uyguluyor olabilir.

1 senedir zor geliyordu açıp temizlemek normal bir şekilde temizledim çok derin bir temizleme yapmadım ama işlemci fana yapışmıştı pinlerle alakalı bir şey olabilir mi anlayamadım derin bilgiye de sahip değilim 2 kere baştan topladım falan bir şey değişmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle işlemci veya soketi kaynaklı. Tek sorun bu ise bence USB 7.1 bir kulaklık alın. İçinde ses çipi olduğu için bağımsız olarak çalışır ve mikrofon sıkıntısı da düzelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı