Sistem mavi ekran hatası veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

desparedperson

Centipat
Daha fazla  
RAM
8, 533 mhz veya 1066
SSD veya HDD modeli
wd
Ekran kartı
r7 200
Anakart
asus
İşlemci
amd r7 200
Arkadaşlar benim sorunum biraz karışık umarım bilen biri görür ve cevaplar:

Şimdi benim masaüstü bilgisayarım eski ve mavi ekran sorunu veriyor, önceden sistem geri yükleme ile oturum aciliyordu kullanıyordum gayet ama nedense bilgisayarim eski yükleme noktasını silip daha ileri tarihli yeni bir geri yükleme noktası oluşturunca bu geri yükleme ile düzelmedi ve böyle kaldı. Farklı yollar da denedim(RAM'lerimi çıkarıp silgiyle bile sildim) galiba tek çözüm format gibi duruyor. Ancak ben icerisindeki verileri kurtarmak istiyorum hem de en son açık olan sekmelerime kadar sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Hard diskimi başka bilgisayara takınca mavi ekran mi verir yoksa her şey sekmelerime kadar eskisi gibi gelir mi? Eğer bu bir yol değilse 2.yol olarak sadece dosyalarımı kurtarmak istiyorum internette gördüğüm üzere Linux veya Ubuntu tabanlı bir USB ile bilgisayarı boot edip başlatınca verilere erişilebiliyormuş ya da bir USB'ye yeni Windows kurup format atip eski Windows'u silip verileri kurtararak format atılmış hali ile devam edebiliyormuşuz. Bir de hard diski çıkartıp USB ile format atma olayi filan varmış, şimdi benim asıl istediğim sonuca kavuşturacak (sekmesine kadar her şeyin eskisi gibi kaldığı) alternatif başka bir çözümünüz var mı? Veya bu yollardan hangisini yapmalıyım, yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.

Sekmeye kadar kurtarman imkansız. Dosyaları (masaüstünde kalanlar hariç) kurtarabilmek için yazdığın pek çok yol işe yarayabilir fakat disk bölünmüş değilse format atınca içindeki her şeyi uçurursun. Başka bir cihaza takmayı denemeni öneririm. Hatanın neden olduğunu bilmediğin için eğer disk sağlamsa kurtarabilirsin ve sonra çözüm yolu ararsın.

Geri
Yukarı