Sistem oyunlarda düşük performans sergiliyor

Borderline

Femtopat
Daha fazla  

Herkese merhaba, arkadaşlar. Bilgisayarımın özelliklerini AIDA64 ile raporlayıp linkteki dosyada bıraktım. Laptopun ilk zamanlarında kaldırabildiği oyunları rahatça oynayabiliyordum. Bunlardan birisi de Skyrim. Sonra bilgisayarıma format atıp Windows 10'dan Windows 11'e geçtim. Bu sefer oyunlar 1 dakikadan sonra kasmaya başlıyor. Skyrim de bunlardan birisi. Her türlü driver güncellemesi, Framework yazılım yüklemesi, Windows Update falan yaptım ama nafile. Dark Souls Remastered'ta 20 saniye sonra çok ağır şekilde kasmaya başlıyor. 8 GB RAM ve 230 GB SSD Windows 11'i kaldıramıyor deyip tekrardan Windows 10'a döndüm. Her türlü güncellemeyi yine yaptım ama hala Dark Souls 20. saniyeden sonra çok kasmaya başlıyor. Ne yapacağımı bilemedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

DDU ile ekran kartını silip tekrar yükledim yine çözülmedi. Birisi yardımcı olabilir mi bu sorunuma? Şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleme:
Tamam tekrardan Windows 10 kuracağım. Senin dediğin gibi temiz kurarsam tekrar aynı sorunları yaşayacak mıyım?

Temiz kurulum yap driverları resmi yayıncıdan yükle büyük olasılıkla sorunların düzelir.

Tamam tekrardan Windows 10 kuracağım. Senin dediğin gibi temiz kurarsam tekrar aynı sorunları yaşayacak mıyım?

Intel driverları için Intel'in Intel driver assistant isimli uygulaması var NVIDIA driverları içinse GeForce Experienceı yüklemen yeterli olacak.

Geri
Yukarı