Sistem temizliği sonrası PC açılmıyor

Parçaları tek tek fotoğraflayıp gönderebilirmisin mesela ekran kartı power kablosu yok olarak görüyorum ramleri bile göremiyorum ayrıntılı atabilirsen yardımcı olabilirim. Herhangi bir parçaya zarar verdiğini sanmıyorum.
Kablolar resimdeki gibi doğru taktığımı düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• 15669023356344885873227267242150.jpg
    15669023356344885873227267242150.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 41
  • 15669024347613910348831701507717.jpg
    15669024347613910348831701507717.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Yukarıda belirttiğim gibi birçok sebep olabilir.ilsemciyi ters takip pinlerine zarar vermiş bile olabilirsiniz. Çalışmıyordan kasıt nedir bu önemli olmakla birlikte belleğin yukarıdaki kulağı bellegi tam olarak kapatmamız gibi görünüyor resimde. Bu sistemin çalışmasına engel değil ama görüntü almaya sebep olabilir.
Yukarıda belirttiğim gibi birçok sebep olabilir.ilsemciyi ters takip pinlerine zarar vermiş bile olabilirsiniz. Çalışmıyordan kasıt nedir bu önemli olmakla birlikte belleğin yukarıdaki kulağı bellegi tam olarak kapatmamız gibi görünüyor resimde. Bu sistemin çalışmasına engel değil ama görüntü almaya sebep olabilir.

Power tuşuna bastığınızda hiç bir hareket mi olmuyor yoksa PC çalışmaya başlayıp ekrana görünü vesaire mi gelmiyor? Ya da kendiliğinden kapanıyor mu? Detaylı yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz bence.

Ek olarak, kabloları tekrar kontrol edin bence. Kasadan gelen, anakarta bağladığınız kabloların arkasına bakın, üçgen şeklinde bir ibare olmalı + yükü temsil eden, ondan sonra tekrar kontrol edebilirsiniz anakartın üzerindeki belirteçleri, ona göre tekrar takın. PC'yi başlatmadan önce USB ile bağlı olan cihazları çıkartıp öyle açmayı deneyin, bir kaç ihtimali elemiş olalım.

Power tuşuna bastığınızda hiç bir hareket mi olmuyor yoksa PC çalışmaya başlayıp ekrana görünü vesaire mi gelmiyor? Ya da kendiliğinden kapanıyor mu? Detaylı yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz bence.

Ek olarak, kabloları tekrar kontrol edin bence. Kasadan gelen, anakarta bağladığınız kabloların arkasına bakın, üçgen şeklinde bir ibare olmalı + yükü temsil eden, ondan sonra tekrar kontrol edebilirsiniz anakartın üzerindeki belirteçleri, ona göre tekrar takın. PC'yi başlatmadan önce USB ile bağlı olan cihazları çıkartıp öyle açmayı deneyin, bir kaç ihtimali elemiş olalım.
Kasasa bir tepki yok sadece monitör açılıyor.

Kasasa bir tepki yok.Sadece monitör açılıyor.

Kasadan gelen switch ve led kablolarını anakartınızın sitesinden kullanım kılavuzunu bularak kılavuzdaki şekilde takın. Yazılı kısımları benim anakartımda aşağı gelecek şekilde idi. Bazı anakartlarda yazılar sola bakıyor. Bazı anakartarda switchler farklı yerlerde olabiliyor. Benim düşüncemce power pinlerinin + ve - ucuna ya tekli led kabloları takılı ya da kablo yanlış bağlı kısa devre ile devreyi tamamlayıp görmediğiniz bir aralıkta sürekli açılıp kapanıyor.
Anakartınızda bir hasar da oluşmuş olabilir. Güç kaynağınız da bozulmuş olabilir yanlış montaj sonrası hepsi mümkün. Soğutucusuz eski bir sistem çalıştırmak birkaç saniye içinde işlemciyi yakacak kadar ısınmasına sebebiyet verebilir.
RAM belleğiniz de hasar görmüş olabilir. Ekran kartınızı sökerken PCI Express slotuna zarar vermiş olabilirsiniz. İntel tabanlı bir sistem ise pinler hasar görmüş olabilir.

Görmüş olduğunuz gibi bir tane sebebi yok fazlaca sebep bulmak mümkün. Tavsiyem bilmiyorsanız kendiniz çabalamayın. Çevrenizde donanım tecrübesi olan birine veyahut da bir bilgisayarcıya danışın. Belirli parçalara zarar geldiyse yanlış bir müdahale ile bu durumu sistemin geneline yayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Tahminimce power + - led bağlantıları yanlış takıldı ve güç düğmesine basıldığında kısa devre oluşmayıp pc açılmıyor. Tornavidayı al power led hdd yazan yerdeki kabloları çıkartıp metal uçlara sürtüp çek sorun yanlış kablo bağlantısı ise açılacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı