Sistem Toplama 3000tl

yasin_çetin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar biraz 2. el piyasası arastırmam sonucu birkac parca buldum, asagıda belirttigim parcaları alabiliorum su anda.

i7 4770 k - msi gaming 7 z97 - 8gb gskill - cm haf 912 advance üstünde 750 w psu var - 120 gbb ssd marka da karar veremedim - sıvı sogutma h80i - 1tb hdd segate.

Sorum su; bunları alınca dogal olarak ekran kartına param kalmadı :D Bugun sabah video inceleme bölümünde Asus gtx750 ti strix oc edition incelemesini gördüm, bu sisteme idare edecek sekilde taksam sıkıntı yasar mıyım? Hayallerimde gtx 970 var.

Sistem hakkında yorumlarını bekliyorum.

Aoc 23" i2369V Geniş Ekran Led ips Monitör - Vatan Bilgisayar bunu da monitör olarak düsünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçen kısıtlı ise profesyonel birşey düşünmüyorsan CPU olarak neden İntel i7 5770K alacaksın ki... İ5 al hatta 4.nesil i3-4150 al... Oyunda üzmez seni...
OC düşünmüyorsan Z97 yerinede H97 çipset gibi daha hesaplı anakart alabilirsin...
Bellek olarak kit yani 2 X 4 GB toplam 8 GB bellek al.
120 GB SSD sistem açılış ve oyun yükleme hızı dışında sana extra bir katkısı olmaz. Onun yerine 1 GB mekanik HDD yeter derim. Oyunlar yeni nesil konsollerle PC içinde 40-50 GB boyutlarda çıkmaya başladı. Büyük çaplı oyunları tek tek oynamak zorunda kalacaksın. İleride benim gibi 240-256 GB bandını düşün. Fiyatlarda her geçen gün düşüyor.
Sıvı soğutma da nedir? Orjinal fanla bir süre idare et.
Monitör olarak kıyasla ;
23" VS239HV GENİŞ EKRAN IPS-LED MONİTÖR - Vatan Bilgisayar
Böyle giderse bana kalmayacak. Seneye almayı düşünüyorum.
Bütçeden kalan parayıda GPU karta yatırırsın... Birkere alacaksın. AMD R9 280 serisi indirimde.
Sağlıcakla kal hayırlı olsun...

Önerdiginiz monitorde güzel, ama 4770k'yı uygun fiyata gaming 7 ile 2. el alıyorum vatan'dan alınma 16 ay garantisi var ürünlerin.
Ramlar 8 gb yazdım ama sizin soyledıgınız gibi 2x4 alacagım zaten. Ekran kartını gecici alma istiyoyum. Bu sistem de ekran kartı düsük kaldıgını dusundugum için soruyorum, sistem olarak nasıl bir sistem olur sizce yani beni kac sene idare eder?

3000 tl dolaylarında nakit harcayacagım için cok acılmadan en yüksegini zorlayıp 2 - 3 ay sonra gtx 970 alıp sistemimi tamamlamayı dusunuyorum.

GTX-970 ile en az 3 yıl idare eder. Benim sistemim 1,5 yıl oldu. Hala Ultimate-Very High da oynatıyor oyunları. Tabi çözünürlük 1600x900 Tam HD.
DirectX 12 gelince güncellemeyi düşünürüz. Sen ekran kartı alana kadar NVidia 9xx serisini oturtur ve ucuzlar. AMD ise 3xx serisinin gelecek yılın Mart ayında çıkacağı söyleniyor...

Amd'ye cok uzagım, Amd'de buna es deger bilgisayar kac tl'ye toplanır merak ediyorum. İntel'de biliyoruz seriyi Amd'de tam bir cahil adamım :D Neyse yardımların için çok sag ol. Zaten alacagım anakart ve işlemciyi adam bugun satmış moralim bozuldu :(

Benim imzadaki sistemi güncel kurla Vatandan tahminim Monitör dahil 2000-2500 TL. aralığında toplarsın... Akakçe gibi arama motorlarından daha hesaplı parça parçada toplayabilirsin... Ben Teknobiyotik ve Vatandan karma topladım 1 ayda... İndirimlerden faydalandım... 690 TL. ekran kartı bana haftasonu özel indiriminde 520 TL.'ye mal olmuştu...
Tabii ekran kartının güncel karşılığı AMD R9 270 serisi olacak... AMD sistemler oyun için daha ekonomiktir. Ramlerde markalı ürün tercih et daha nazlıdırlar bu yönde...
İmzayı al teknobiyotik sitesine git sistem toplamaca var oynayarak çözersin...

hocam önerdiğiniz monitörü aldım gayet güzel ama daha topladığım bilgisayar parçalarım elime ulaşmadı. Bütçeyi baya bir aştım ama kafama göre sistem kurdum yardımlarınız için teşekkürler. Forumda ceza aldım ondan monitörü alınca teşekkür edememiştim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı