Sistem Toplama Yardımı

samet.kks.

Hectopat
Daha fazla  
Yardımcı olursan abi çok iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
abi benim 5000 tl güzel bi bilgisayar toplamayı düşünüyorum

Buyrun hocam. Eğer bütçeyi bir tık daha arttırabilirseniz Fury X sığıyor ama, şimdilik Fury koydum.

Dosya Ekleri

• 980.png
    39,7 KB · Görüntüleme: 415
  • Fury.png
    35,8 KB · Görüntüleme: 290
  • OCsuz.png
    38,6 KB · Görüntüleme: 271
ama ben i7 toplamayı düşünüyorum

teşekkür ederim recep abi

Merhaba arkadaşlar, bilgisayar konusunda yeterli bilgi sahibi değilim Max 5000 TL değerinde oyun ağırlıklı bir sistem toplamayı düşünüyorum overclock falan yapmayacağım o riskli işlere hiç girmeyeceğim belirttiğim gibi hiçte anlamam zaten sizlere birkaç sorum olacak sadece danışmak istiyorum teşekkür ederim.

1. RAM MHz değeri anakartın desteklediği MHz değerinden yüksek olmamalı mı sağlıklı verim alabilmemiz için.

2. i5 9100F işlemci kullanmayı düşünüyorum işlemci 2.9 GHz Turbo 4.1 GHz kadar çıkabiliyor muş fakat alacağım anakart Max 2666 MHz destekliyor işlemci anakarttan bağımsız mı çalışıyor bu konuda.

3. MSI 970 Gaming anakart var şu an bende OC Genie özelliği olmasına rağmen yapamıyorum mavi ekran hatası veriyor ve açılmıyor aynı şekilde son çıkan BIOS güncellemesini yapmak istediğimde ise bu seferde ekrana görüntü vermeme hatasıyla karşılaşıyorum bu anakartım bunlara imkan verdiğini belirtiyor MSI özelliklerinde fakat yapılamıyor neden.

4. son olarak hangi seri anakartlar 9 nesil işlemcilerle uyumlu BIOS güncellemesi riskli önceki belirttiğim anakart ile çok sorun yaşadığım için uğraşmak istemiyorum güncellemeyle falan direkt tak çalıştır olsun düşüncemdeki anakart MSI B365PRO.

Bence Intel'e pek bulaşma. Yeni bir konu açacağım istersen oraya istediğin şeyleri yazarak bilgi alabilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…