Sistem toplamak için Black Friday beklenir mi?

Kara Elf

Hectopat
Merhabalar arkadaş, malum dolar aldı başını gidiyor. Maddi sıkıntılar nedeniyle anca aylarca uğraşıp 10000 biriktirebildim. Sizce Black Friday bekleme miyim, yoksa hemen şu anda toplu bir sistem toplamalı mıyım? Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi? Artık pek piyasayı takip edemiyorum.

Türkiye'de black friday maalesef dünyadaki gibi işlemiyor. 10binlik ürünü 12bin gibi gösterip tekrar 10bine satıyorlar. Ufakta olsa indirim yakalayabilirsin ama dolar sürekli artıyor, 1 ay sonra 15 bile olmayacağının garantisi yok. En iyi ihtimal 10'da kalır fakat bu bile fiyatları arttırır. İmkanın varsa al derim.

Hazır kasalar şu an daha ucuz. Tek tek almak ekran kartından dolayı çok pahalıya geliyor. Yine de bekle istersen. Bende PC almaya karar verdim fakat piyasa dolar kuru yüzünden çok karışık.

Hazır sistem alıp onun üstünden beğenmediğin parçaları değiştirmek daha mantıklı duruyor şu an için. Elinde hazırsa para gaming night'ı falan takip et.

Merhabalar arkadaş, malum dolar aldı başını gidiyor. Maddi sıkıntılar nedeniyle anca aylarca uğraşıp 10000 biriktirebildim. Sizce Black Friday bekleme miyim, yoksa hemen şu anda toplu bir sistem toplamalı mıyım? Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi? Artık pek piyasayı takip edemiyorum.
Yani hocam bir aydan fazla var dolar belki 10-11leri görebilir yani karar sizin belki AliExpress gibi sitelerde iyi indirimler yakalayabilirsiniz.

Yani hocam bir aydan fazla var dolar belki 10-11leri görebilir yani karar sizin belki AliExpress gibi sitelerde iyi indirimler yakalayabilirsiniz.
Hocam benim pek bilgim yok arkadaşımdan duyduğuma göre AliExpress'den kargo da sorun olabiliyormuş veya garenti de o yüzden pek sıcak bakmıyorum ama gerçekten öyle midir bilemem.

@Kara Elf zaten fiyatlar yükseldiği kadar yükseldi. Ben cuma indirimini hem de Vatan Bilgisayar KDV indirimini bekliyorum. Piyasa da kaliteli bileşene sahip fiyatını az çok hak edecek sistem bulamadım. Eğer etkinliklerden önce uygun hoşuma giden bir sistem bulursam alabilirim. Karar sizindir.

Bence bunun anakartını ASUS Prime H410M yapıp al.

Dolar yüzünden indirimli ürünlerin fiyatları bile pahalı. Hem stok sıkıntıları varken, doğru düzgün bir indirim olacağını da zannetmiyorum. Sinerji'den hazır sistem bakabilirsin. En son 15 bin TL idi. Özelleştirmeye kalkınca da 18-19 bin oluyor.

2018 de RX 580 Armor 8 GB Black Friday de 800TL düştüğünü hatırlıyorum. Tabi şimdi olmaz ama çok iyi takip edersen güzel bir ürün çıkar bence. Birde 11.11 var ona da bakabilirsin.

Geri
Yukarı