Sistem Windows 11 desteklemesine rağmen Windows Update kabul etmiyor

kArga_Bey

Hectopat
Bilgisayarımın TPM'ini açmadan Windows Update'e girdim ve desteklemediğini gördüm. Sonrasında TPM'i açtım ancak hala daha desteklemediğini söylüyor idi. Bende belki de sadece kontrol etmiyordur diye RAM modüllerinden bir tanesini söktüm bilgisayarı açtım, sonra geri kapadım ve RAM'i geri taktım ancak hala aynı durumda. Son işlemi yapmamın sebebi Windows donanımsal bir değişiklik olduğunu fark ettiğinde, sistemi tekrar kontrol eder diye yaptım. Forumda bir konun altında bundan muzdarip bir kaç kişiyi gördüğüm için açıyorum bu konuyu.
Ekran görüntüsü 2021-10-07 230421.jpg

Ekran görüntüsü 2021-10-07 230447.jpg

Benim durum da aynı bu şekildeydi. TPM kapalı olduğu için update üzerinden Win11 için uygun değil diyordu. TPM aktif edince de PC Health Check üzerinde uygun görünmesine rağmen yine update üzerinde uygun değil olarak görünüyordu. Microsoft'un sitesinden Win11'i ISO olarak indirip Rufus ile UEFI format belleği hazırlayıp temiz kurulum yaptım. Windows 10 OEM lisansım 11'de otomatik olarak aktifleşti. Sorunsuz kullanıyorum.

Artı -1 Eksi
Benim durum da aynı bu şekildeydi. TPM kapalı olduğu için update üzerinden Win11 için uygun değil diyordu. TPM aktif edince de PC Health Check üzerinde uygun görünmesine rağmen yine update üzerinde uygun değil olarak görünüyordu. Microsoft'un sitesinden Win11'i ISO olarak indirip Rufus ile UEFI format belleği hazırlayıp temiz kurulum yaptım. Windows 10 OEM lisansım 11'de otomatik olarak aktifleşti. Sorunsuz kullanıyorum.
Her ikinize de teşekkür ederim, şu anda kurulum asistanını başlattım sonucunu buraya not düşerim.
Sonuç olarak; kurulum asistanı mükemmel bir şekilde çalıştı ve hiçbir dosyamı kayıp etmedim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı