Sistem yapılandırmasından CPU çekirdek seçme ayarı nedir?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM:4,00 GB
HDD:TOSHIBA MQ01ABF050
EKRAN KARTI:İntel HD Graphics 620 & Nvidia Geforce 920M Laptop
ANAKART:AsusTek COMPUTER INC. X541UJ
İŞLEMCİ:Intel(R) Core(TM) i5-7200U CPU
RAM
4,00 GB
SSD veya HDD modeli
HDD: TOSHIBA MQ01ABF050
Ekran kartı
Intel HD Graphics 620 & NVIDIA
Anakart
AsusTek COMPUTER INC. X541UJ
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i5-7200U CPU
Merhaba, aşırı fazla ısınan bir laptopum var. Elinizi dahi atamayacınız sıcaklıklara kadar geliyor hatta tamirci beni halıda veya battaniye üzerinde kullanmamam için uyarmıştı. Neyse ben de sistem yapılandırması bölümünde ön yükleme bölümüne girip oradan işlemci bölümününden en yükseğe aldım fakat çoğu kişi bunun sahte olduğunu hatta bilgisayarı aksine daha fazla yavaşlatacağını, kesinlikle yapılmaması gerektiğini söylüyor fakat bana yararı oldu. Bilgisayarım eskisi gibi kasmıyor ve kasma sorunu azaldı. Acaba açıklayabilecek var mı? Ayrıca eskisi gibi çok ısınmıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (40).png
    Ekran Görüntüsü (40).png
    18,3 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:
Onunla oynamayın eski ayarına getirin o yazılım geliştiricileri için uyumluluk kontrolünde kullanılıyor diye biliyorum mesela 2 çekirdekli bir işlemcide nasıl tepki verecek diye. Kasmanın geçmesinde faydası olacağını ben şahsen düşünmüyorum ama daha bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir.

Onunla oynamayın eski ayarına getirin o yazılım geliştiricileri için uyumluluk kontrolünde kullanılıyor diye biliyorum mesela 2 çekirdekli bir işlemcide nasıl tepki verecek diye. Kasmanın geçmesinde faydası olacağını ben şahsen düşünmüyorum ama daha bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir.

Kasma gerçekten azaldı Microsoft'a yazdım bir de profestyonel bilgili kişiler son noktayı koyar.

Kasma azalmaz, sicaklik azalmaz ama zarari olabilir ve performans artirmaz. Normal kullanici icin ellenmemesi gereken ve ne ise yaradigini bilmek gerek.

Kasma azalmaz, sicaklik azalmaz ama zarari olabilir ve performans artirmaz. Normal kullanici icin ellenmemesi gereken ve ne ise yaradigini bilmek gerek.

Ama bende azaldı gözle görülür ve hissedilir şekilde biraz

Sana oyle gelmistir.

Microsoft'un forumunda sordum ve o ayarın kesinlikle değiştirilmemesi ve yazılımcılar için olduğu değiştirilirse bilgisayarın çöküp açılamayacağına kadar gidebildiğini söylediler.

Yeni konular

Geri
Yukarı