Sistem yeni açılınca fare sağ tuş sonrası donuyor

Tuncaytlks

Hectopat
Bilgisayar açılır açılmaz ekranı yenilemek için farenin sağ tuşuna bastığımda dönüp duruyor ve görev çubuğu hariç ekran donuyor, tıklanmıyor.
Bilgisayarı daha yeni aldım Windows 10 Pro kullanıyorum. Acaba sorun ne ve nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hard diskten oluşan problemler.
Hard diskimin sorun çıkardığı zamanlarda banda oluyordu.
Ben çözümü formatta buldum bütün hard diski sıfırladım Windows'u baştan kurarken şuan iyi durumda problem çıkarmıyor.

Bilgisayar açılır açılmaz ekranı yenilemek için farenin sağ tuşuna bastığımda dönüp duruyor ve görev çubuğu hariç ekran donuyor, tıklanmıyor.
Bilgisayarı daha yeni aldım Windows 10 Pro kullanıyorum. Acaba sorun ne ve nasıl düzeltebilirim?
Mouse sağ tıklamadığınız zaman herhangi bir donma söz konusu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerinizi belirtin.
Başlangıçta açılan uygulamalara göz atın.
Kullanmadığınız bazı uygulamaların, başlangıç da açılmasını devre dışı bırakın. Sisteminiz iyi olsa bile, bazı uygulamlar iyi optimize edilmediğinden, açılışta bazı sorunlara neden olabiliyor. O yüzden sistem başlangıcın da, Anti-virüs ve bazı aktif kullandığınız uygulamalar dışında, diğer uygulamaları kapatmanız faydalı olacaktır.
Uygulama ayarlarından, görev yöneticisi ya da Autoruns yazılımı ile kontrol edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Sistem özelliklerinizi belirtin.
Başlangıçta açılan uygulamalara göz atın.
Hatta direk kullanmadığını bazı uygulamaların, başlangıç da açılmasını devre dışı bırakın.
Uygulama ayarlarından, görev yöneticisi ya da Autoruns yazılımı ile kontrol edebilirsiniz.
Teşekkürler.

İntel i7-9750H
8GB 2666 mhz RAM
Gtx 1650 4GB Erkan kartı
256GB SSD
1TB harddisk

Ek olarak AIDA64 HTML raporunu oluşturun. Raporu Mediafire sitesine yükleyip, bağlantısını paylaşın.
Bir kere tıkladıkdan sonra, hızlı çalışıyor mu? Eğer böyleyse, Intel ekran kartından kaynaklanıyor.
Windows 10 yüklediği sürücü, bu soruna neden oluyor. Güncel Intel ekran kartı sürücüsünü kurun.
Intel sürücüleri yüklenirken, çift GPU kaynaklı sorun çıkabiliyor. Eğer ''Bu sürücü uyumlu değil'' gibi bir hata alırsan, bağlantıdaki işlemleri uygulayarak kurabilirsin.
Ayrıca Windows kurduğun disk içine, Intel klasörü açmak da, Intel sağ tık menüsünden kaynaklı donmayı ortadan kaldırabiliyor. Intel bu tarz sorunları çözmek ve topluluktan geri bildirim alma konusun da sığır olduğundan, mecburen angarya yöntemlere başvuruyoruz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı