Çözüm Sistem yettiği halde oyunlarda akıcılık

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

699777

Picopat
Sizlere başımdan geçen ve ne yaparsam yapayım çözemediğim sorunu anlatacağım. Sistemim yetse dahi oyunlarda akıcılık yoktu. 90 FPS alırken 30 FPS gibi drop ve takılma yaşıyordum. İşlemci ekran kartı vs sistem yeniledim. Buna rağmen çözüm yok. Driver güncelle vs bunlar hikaye. Bütün olay düşey senkrenizasyon ayarıyla alakalı. Misal 75 Hz monitör kullanmaktayim. Yüksek FPS degeri yüzünden yırtılma oluyordu. Çözümü V-Sync açmak. Fakat drop ve akıcılık sorunu yüzünden oyunlardan bezmistim. Ama bu dediklerimi yaptıktan sonra anlayacaksınız. Denetim Masası'ndan düşey senkrenizasyonu açık konuma getirin. Ama bana kalırsa uyarlamali ayarlayın. NVIDIA kullanıcıları olarak kekemelik olmaz. Kişilerin atladığı nokta bunu Denetim Masası'ndan açın oyunda kapalı kalsın. Çünkü oyunlardaki V-Sync 60 FPS sabitliyor. Fakat siz yüksek alıyorsunuz. Denetim masasındaki monitörünuzun maksimum yenileme hızına sabitliyor. En iyisi ise G-Sync veya FreeSync olan monitör almak. Yani uzun lafın kısası sorun sizin sistemde değil. Not olarak kesinlikle kaç Hz destekliyorsa onu ayarlayin. Görüntü ayarlarından.

Çok sık rastlanan ve basit çözümü olan bir problemdir. Oyunu SSD'ye kurduğunuzda problem kalkacaktır. Diğer ayarlara gerek kalmaz.

Sistemim gayet iyi ancak depolama adına bir HDD kullanıyorum bazen oyunu yanlışlıkla HDD'ye kurduğumda baya kasıyor. SSD'ye çektiğimde ise olması gerektiği gibi "cayır mode on".

Çok sık rastlanan ve basit çözümü olan bir problemdir. Oyunu SSD'ye kurduğunuzda problem kalkacaktır. Diğer ayarlara gerek kalmaz.

Sistemim gayet iyi ancak depolama adına bir HDD kullanıyorum bazen oyunu yanlışlıkla HDD'ye kurduğumda bayağı kasıyor. SSD'ye çektiğimde ise olması gerektiği gibi "cayır mode on".

Bende oyunlar Full SSD'ye kurulu olduğu halde böyleydi hocam asıl çözüm benim bahsettiğim şekilde şu an yağ gibi akıyor şükür oyunlar işin garibi G-Sync destekli monitör alma imkanım varken almamak oldu.

Bende oyunlar Full SSD'ye kurulu olduğu halde böyleydi hocam asıl çözüm benim bahsettiğim şekilde şu an yağ gibi akıyor şükür oyunlar işin garibi G-Sync destekli monitör alma imkanım varken almamak oldu.

G-Sync destekli monitör var fakat bunun nedeni farklı bir şey bana göre zira eski sistemler de 60FPS altında hatta 30FPS de bile akıcı oyun oynanabiliyordu yeni sistemlerde 60FPS altı imkansız akıcı olmuyor.

G-Sync destekli monitör var fakat bunun nedeni farklı bir şey bana göre zira eski sistemler de 60FPS altında hatta 30FPS de bile akıcı oyun oynanabiliyordu yeni sistemlerde 60FPS altı imkansız akıcı olmuyor.

Bence de eski sistemlerde oyunlar 60 FPS yağ gibi akıyordu 30 da bile şimdi işler farklı bana kalırsa bunun sebebi yeni nesil ekran kartlarının çalışma frekansı gün geçtikçe güçlendi VRAM arttı bu yüzden zaten FreeSync G-Sync monitörler çıkmaya başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı