Sistemde 2 tane trojan var

Bilgisayar tamamen donmadıysa Görev Yöneticisi'neden Hitman Pro'yu durdurun tamamen donduysa internet bağlantısını kesin eğer laptopsa Wi-Fi adaptörünü çıkarma şansınız yoksa iki seçeneğiniz var ya tamamen tuştan yeniden başlatın ya da biraz bekleyin 15 20 dk, geçmezse yeniden başlatmaktan başka bir şansınız yok gibi.

Sorunu çözdüm trojanı sildi ama yeniden başlatırken BIOS'tan bir yazı gösterdi hitmanpro 3.8 falan yazıyordu.

Sorunu çözdüm trojanı sildi ama yeniden başlatırken BIOS'tan bir yazı gösterdi hitmanpro 3.8 falan yazıyordu.

Geçmiş olsun sorun çözüldüyse Hitman Pro'yu kaldırdıktan sonra tahminimce o yazı bir daha çıkmaz ve bir an önce bir antivirüs kurun 🙂 ve sfcscannow yapın CMD üzerinden. Bu kodla yapabilirsiniz sfc /scannow

Geçmiş olsun sorun çözüldüyse Hitman Pro'yu kaldırdıktan sonra tahminimce o yazı bir daha çıkmaz ve bir an önce bir antivirüs kurun 🙂 ve sfcscannow yapın CMD üzerinden. Bu kodla yapabilirsiniz SFC /scannow

Sağ olun dediğiniz komutu yazdım bir sorun bulamadı Ekim'den beri PC'ye format atmıyorum içindekilerin gitmesini pek istemiyorum bir süre böyle devam edeceğim hangi anti virüsü önerirsiniz.

Sağ olun dediğiniz komutu yazdım bir sorun bulamadı Ekim'den beri PC'ye format atmıyorum içindekilerin gitmesini pek istemiyorum bir süre böyle devam edeceğim hangi anti virüsü önerirsiniz.

Satın alma imkanınız varsa Kaspersky tercih edebilirsiniz. Eğer yoksa deneme lisansı 90 gün Kaspersky'ın bitince diğer antivirüslerin deneme sürümlerini kullanıp bu şekilde korunabilirsiniz. Hiç alternatif kalmazsa bazı şekillerle Kaspersky tekrar deneme başlatabilirsiniz ama korsana destek olmadığı için bu konuda yardımcı olamayacağım.

Malwarebytes iyidir ancak yanına bir aktif korumalı antivirüs kurun. Kaspersky olmaz diyorsanız, Bitdefender gibi seçeneklere de bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı