Sistemde çift monitör olmadığı halde çift monitör gibi gözüküyor

Exelity

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB 1333 MHz
Ekran kartı
HD 5770
Anakart
İntel H55
İşlemci
Xeon X3440
Herkese selamlar. PC'yi gece kapattım, sabah açtım bir baktım ekranda hiç ikon yok oraya buraya baktım meğerse çift ekran gibi olmuş benim tek ekranım ikinci ekran olarak gözüküyor neyse onu varsayılan yaptım. Sonrasında aygıt yöneticisinden kaldırdım değişen bir şey olmadı AMD'nin driverdan aslında var olmayan ekranı devre dışı bıraktım kendi ekranım gitti Windows görüntü ayarlarında ekranı yalnzıca 2'de görüntüle dedim ( benim ekranı 2 olarak görüyor) yine ekran gitti aygıt yöneticisinden monitörü kaldırdım olmadı, ne yaptıysam çözemedim. Windows 10 21H1 kullanıyorum. Böyle de kullanırım fakat ekran kartım zaten ısınıyor biraz çift ekran olunca sıcaklık değeleri de boşta bile 50 oluyor. Ekran görüntülerini ekledim.

Dosya Ekleri

• Adsız3.png
    Adsız3.png
    515,2 KB · Görüntüleme: 151
  • adsız4.png
    adsız4.png
    618,6 KB · Görüntüleme: 116
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının monitöre giden kablosu hariç başka çıkışlarında kablo filan takılı olabilir mi?
Ekran kartını sök tak yapmayı denedin mi?
Ekran kartını sök tak yaptım, kabloyu yaptım, ikinci bi kablo ile denedim bu arada dvi to vga döndürücü kullanıyorum onun yedeğini denedim fakat değişen olmadı
o monitörü geri takıp ana monitör ayarlarını tekrar yapar mısınız?
Deneyeyim.

Konuda yazdım hangi ekranı "Yalnızca x üzerinde göster"i seçersem seçeyim monitör görüntü vermeyi bırakıyor, ayar uygulanmadığı için 20 saniye sonra geri geliyor
Kullandığın monitör 2. monitör ile algılıyor olmalı. İkinci ekranınızı takıp ana ekran olarak kullandığınız ekranı seçin. Veya ekran kartı girişlerinin yerini değiştirin.

Kullandığın monitör 2. monitör ile algılıyor olmalı. İkinci ekranınızı takıp ana ekran olarak kullandığınız ekranı seçin. Veya ekran kartı girişlerinin yerini değiştirin.
Ana ekran olarak kendi ekranınımı seçebildim fakat diğerini kaldıramıyorum. İkinci ekranı takıp deneyeceğim bir de dediğiniz gibi. Ekran kartı girişlerini de değiştirip denedim

O monitörü geri takıp ana monitör ayarlarını tekrar yapar mısınız?

Şimdi bakınca fark ettim ikinci monitör için güç kablosu kalmamıştı bir kablom bozulunca monitörünkünü PC'ye takmıştım şu an elimde ikinci monitöre güç verecek kablo yok.

Ana ekran olarak kendi ekranınımı seçebildim fakat diğerini kaldıramıyorum. İkinci ekranı takıp deneyeceğim bir de dediğiniz gibi. Ekran kartı girişlerini de değiştirip denedim

Şimdi bakınca fark ettim ikinci monitör için güç kablosu kalmamıştı bir kablom bozulunca monitörünkünü PC'ye takmıştım şu an elimde ikinci monitöre güç verecek kablo yok.
Ne diyeyim o zaman aklıma şimdilik temiz kurulumdan başka bir şey gelmiyor.

2 gün önce kurduğum temiz Windows olan hard diskimde de sorun böyle ilk kez böyle bir sorunla karşılaşıyorum ne yapsam bilemedim bir kablo ayarlayıp denemeye çalışacağım ikinci monitör işini.
Yapabilirsen öyle yap. Eğer yakın olsaydın gelir yapardım :D

Geri
Yukarı