Sistemde ekran yırtılması oluyor

aras55

Hectopat
Merhaba arkadaşlar 2 ay önce her şey sorunsuzken Windows 8'den Windows 10'a geçiş yaptım. Ekran kartı driverı kurduğumda ekranda değişik çizgiler ve renkli pixel yırtılmaları oluyor. Driver'ı devre dışı bıraktığımda ise her şey düzeliyor. Yıllardır kullandığım driverı kullanıyorum ve aynı bilgisayarı kullanmaya devam ediyorum.

Windows 8'e geri döndüm aynı sorun oldu tekrar Windows 10 kurdum tüm güncellemeleri yaptım ekran driverını kurdum sorun gene aynı bir süre ekranın farklı farklı yerlerinde rahatsız edici düzeyde yer değiştiren yanıp sönen pixel yırtıkları oluşuyor video izlerken bir süre sonra mavi ekran hatası verip kendini yeniden başlatıyor. Ancak bahsettiğim gibi driverı devre dışı bırakınca sorun olmuyor. Windows'un kendi kurduğu driverda da sorun aynı benim kurduğumda da.

Acaba bir şey mi eksik? DLL, .NET Framework, DirectX gibi.

Ekran kartı donanım kimliği.
PCI\VEN_1002&DEV_6742&SUBSYS_FB311179&REV_00
PCI\VEN_1002&DEV_6742&SUBSYS_FB311179
PCI\VEN_1002&DEV_6742&CC_030000
PCI\VEN_1002&DEV_6742&CC_0300

(Bu driverı yıllardır kullanıyorum)
Kurduğum driver -Windows 10 64 Bit eski ve beta sürümünde de aynı sorun mevcut.
https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-hd/amd-radeon-hd-7000m-series/amd-radeon-hd-7610m

Dosya Ekleri

• rer.png
    rer.png
    146,1 KB · Görüntüleme: 25
  • Adsız.png
    Adsız.png
    649,4 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar 2 ay önce her şey sorunsuzken Windows 8'den Windows 10'a geçiş yaptım. Ekran kartı driverı kurduğumda ekranda değişik çizgiler ve renkli pixel yırtılmaları oluyor. Driver'ı devre dışı bıraktığımda ise her şey düzeliyor. Yıllardır kullandığım driverı kullanıyorum ve aynı bilgisayarı kullanmaya devam ediyorum.

Windows 8'e geri döndüm aynı sorun oldu tekrar Windows 10 kurdum tüm güncellemeleri yaptım ekran driverını kurdum sorun gene aynı bir süre ekranın farklı farklı yerlerinde rahatsız edici düzeyde yer değiştiren yanıp sönen pixel yırtıkları oluşuyor video izlerken bir süre sonra mavi ekran hatası verip kendini yeniden başlatıyor. Ancak bahsettiğim gibi driverı devre dışı bırakınca sorun olmuyor. Windows'un kendi kurduğu driverda da sorun aynı benim kurduğumda da.

Acaba bir şey mi eksik? DLL, .NET Framework, DirectX gibi.

Ekran kartı donanım kimliği.
PCI\VEN_1002&DEV_6742&SUBSYS_FB311179&REV_00
PCI\VEN_1002&DEV_6742&SUBSYS_FB311179
PCI\VEN_1002&DEV_6742&CC_030000
PCI\VEN_1002&DEV_6742&CC_0300

(Bu driverı yıllardır kullanıyorum)
Kurduğum driver -Windows 10 64 Bit eski ve beta sürümünde de aynı sorun mevcut.
https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-hd/amd-radeon-hd-7000m-series/amd-radeon-hd-7610m

Ekran yollarında problem var

Ekran yollarında problem var
Yollarında derken kablolarda temassızlık gibi mi? ne yapmak lazım?

bu tarz bir sorun ancak yukarıda resimdeki gibi yatay izlerde oluşuyor ek olarak
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bir sorun buldum sanırım Ekran kartım laptop olduğu için 60hz
Ancak Ekran akrtını devre dışı bıraktığımda kullanılan 64hz görünüyor ve değişmiyor
Adsız.png

Ekran kartını aktif ettiğimde ise 60 hz görünüyor değişmiyor
dfdf.png

Son düzenleme:
E

Yollarında derken kablolarda temassızlık gibi mi? Ne yapmak lazım?

Bu tarz bir sorun ancak yukarıda resimdeki gibi yatay izlerde oluşuyor ek olarak
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bir sorun buldum sanırım Ekran kartım laptop olduğu için 60Hz
Ancak Ekran akrtını devre dışı bıraktığımda kullanılan 64Hz görünüyor ve değişmiyor
Eki Görüntüle 1777105

Ekran kartını aktif ettiğimde ise 60 Hz görünüyor değişmiyor
Eki Görüntüle 1777106

Evet ekranın kablo yollarında veya ekran kartında problem var

Geri
Yukarı