Sistemde fazla gecikme oluyor

Ahmet Metin

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, genel olarak sistemde çok fazla latency sorunu mevcut. Aşağıda oyundan bir kesitte bırakacağım. Yukarıda gecikme oranları yazmakta ve DPC Latency Checker testini de bırakacağım. 1 yıla yakındır stuttering sorunuyla uğraşmaktayım ancak çözebilmiş değilim. Gecikme sorununu çözdüğümüz zaman düzeldiğini anladım araştırdığım zaman ama anlamadığım şey şu. Başkalarının, sizlerin veya arkadaşlarımın sistemlerinde yaptığımız zaman bu gecikmeyi hiç çıkmıyor da neden benim sistemim de çıkıyor? Her şey sorunsuz giderken bir gün uyuyup, uyandığımda bu sorunla karşı karşıya kaldım. Elektrik tesisatının dahi etkileyeceğini öğrendim araştırmalarım doğrultusunda ne kadar doğrudur bilemem tabii.

Akım korumalı priz PSU ve RAM değiştirdim (satın aldım) ama işe yaramadı. Yeni bilgisayar toplamaya kalksam onda dahi olacağını düşünüyorum o kadar kafayı yedim çünkü yaşayanlar olmuş. Yetkililer de hiçbir şekilde konuyu gündeme getirmiyorlar. Prizde "ground ok" diye bir LED var, topraklama olup olmadığını gösteriyormuş ancak LED yanmıyor yani topraklama yok sanırım tesisatta evdeki birkaç prize takıp denedim hiç yanmıyor LED.

Bilmiyorum böyle bir sorunun elektrik tesisatından olabileceğini düşünmek biraz saçma geliyor bana ama yabancı forumlarda vs. çok gördüm. Adam yeni sistem, yeni monitör, yeni ekipman alıyor her şeyi sıfır kuruyor yine aynı gecikme ve stuttering sorunun yaşıyor geriye ne kalıyor ki mantıken? Yardımcı olabilen varsa çok sevinirim, genelde sorun çok saçma ve çıkar yol bulunmadığı için kimse ilgilenmiyor ama bilemedim... Teşekkürler şimdiden.

Az önce kendi çektiğim video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1611325235270.png

1611325283258.png

1611325358656.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Mağdurlar kervanına katılayım bari 😂😂
Aynı sorunu yaşıyorum. RAM'lerin birinde sıkıntı çıktı , bakalım yenileri gelince nasıl olacak.

Sorunun belirli durumlarda anlık olarak çok ama çok daha fazla bir artış yaşadığını gözlemledim, yakın bir zamanda yedeklerimi alıp bilgisayarımı sıfırlayacağım ve bütün driver kurulumlarımı baştan gerçekleştireceğim çünkü kime sorduysam böyle bir sorunla karşılaşmadığını ve çok mantıklı bir sebebinin olmadığını söylüyor. Covid 19 dolayısıyla sistemimin içine de girişmek istemiyorum elimde kalırsa tamirci bulmam zor olacak.

Windows'da işlem yaparken bile anlık fırlamalar gerçekleşiyor
Gözlemlediklerim şunlar;
- Ekran görüntüsü alma aracı açılırken
- Ayarlar menüsünde geçiş yaparken
- Valorant gibi oyunlarda her 2-3 dakikada bir 1 saniyelik bir duraklama fırlaması
- Belirli pencereleri kapatırken

(Disklerim sapasağlam, birçok programdan test yaptığımda sorunsuz çıktılar.)

DPC de anormal bir şey olduğunu sıkça belirtiyor: Eki Görüntüle 849696
Düzeltebildiniz mi ?

Geri
Yukarı