Sistemde hiçbir işlem yapılamıyor

senüzülme06

Hectopat
Bir süre once bilgisayarım sorunsuz çalışıyordu, siyah ekran hatası vermeye başladı. Neyse, düzelttim onu sonra da bilgisayarda disk hataları onarılıyor. Bir saatten fazla surebilir diye hata geldi. Onu da bekledim şu an masaüstüne ekran geliyor ama hiçbir işlem yapamıyorum. Aşırı yavaş, sağ bile tıklayamıyorum. Hiçbir şey açılmıyor, ne yapmalıyım?

Bir süre once bilgisayarım sorunsuz çalışıyordu, siyah ekran hatası vermeye başladı. Neyse, düzelttim onu sonra da bilgisayarda disk hataları onarılıyor. Bir saatten fazla surebilir diye hata geldi. Onu da bekledim şu an masaüstüne ekran geliyor ama hiçbir işlem yapamıyorum. Aşırı yavaş, sağ bile tıklayamıyorum. Hiçbir şey açılmıyor, ne yapmalıyım?
bence bir servise falan götür

Böyle bir sorun genelde hard disklerden kaynaklanır, hard diskini kontrol etmen. öneririm.

Yapmanız gereken iilk şey format atmak. Belliki sistemi yoran bir şey var ya da yavaş çalışmasını saglayan bir durum ayrıca sistem bilgilerinizi yazar mısınız?

Yapmanız gereken iilk şey format atmak. Belliki sistemi yoran bir şey var ya da yavaş çalışmasını saglayan bir durum ayrıca sistem bilgilerinizi yazar mısınız?
Büyük ihtimalle bir dosyadan veya uygulamadan kaynaklı bir şey değil, hard diskinde sorun var arkadaşın.

Sizin deginiz gibiyse SATA diskini temizleyebilir ve anakart ile arasındaki kablosunu kontrol etmelidir.
Ama ben format atmasında ısrarcıyım çünkü daha önce çok başıma geldi genellikle 5200RPM harddisklerde bu sorun oluyor.

Geri
Yukarı