Sistemde kasma sorunu

Paradolox

Kilopat
Daha fazla  
Selam,
Bilgisayarımın bileşenleri oldukça iyi 1.5 yıldır kullanıyorum Driver'lar güncel lakin dün akşamdan beri başlayan çok büyük bir kasma başladı. Artık arka planda oyun açınca bilgisayar kasmaya başlıyor oyunda FPS'im drop yemeye başlıyor ve imleç ağırlaşıyor, takılıyor. Sadece oyunda iken değil internette geziniyorum ve mouse gene takılmaya siteler durmaya başlıyor bazen ise çöküyor özellikle FPS düşmesi ve imleç ağırlaşmasından çok muzdaripim yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet şimdi bitti test herhangi bir şey yok.
Benim de başıma benzer bir durum bitcoin miner virüsü sebebiyle gelmişti. Bazı virüs tarama programları tespit edemeyebilir diye düşünüyorum. Görev yöneticisi > İşlemler kısmında işlemci ve ekran kartını en çok hangi uygulama kullanıyor kontrol ettiniz mi?

Benim de başıma benzer bir durum bitcoin miner virüsü sebebiyle gelmişti. Bazı virüs tarama programları tespit edemeyebilir diye düşünüyorum. Görev yöneticisi > İşlemler kısmında işlemci ve ekran kartını en çok hangi uygulama kullanıyor kontrol ettiniz mi?
Evet şu an bakıyorum özellikle gözüme çarpan bir şey olmadı Avast ve Kaspersky üzerinden detaylı arama yaptım ama negatif bir sonuç yok.
Şunu farkettim ki herhangi bir oyunu açınca mesela Fortnite, işlemci %50 civarı kullanılıyor ve söylemiş olduğum sorunlar yaşanıyor bunca zaman hiç olmamıştı yeni başladı dün yani.
Fotoğrafta sol üstte görmüş olduğunuz değeler anormallik var mı çok anlamıyorum çok fazla kasmanın olduğu an alındı ekran fotoğrafı.

1587394668410.png

Son düzenleme:
Sanırım siz tespit edememiş de olsanız sisteminde virüs var. Oyundayken ekran kartı yerine işlemcine aşırı yük binmesi normal değil. Format at derim ben. Bir de mümkünse oyun altta çalışırken windows görev yöneticisinin ekran görüntüsünü paylaşabilir misin?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı