Sistemde "Kernel Power 41(63)" hatası

Yunus Yüksel

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Elimde 3 adet güç kaynağı mevcut ama ikisi bu karnel-Power 41 hatası almama sebep oluyor. Bunları 1-2-3 diye numaralandırırsak. 3 numara sorunsuz. 1 ve 2 de oyun oynarken bu hatayı alıyorum ama işin tuhaf kısmı misal Elden Ring oynarken 1 numaralı güç kaynağı bu hatayı verdikten sonra 2. PSU'yu takıp başka bir oyun oynamaya devam ettim bir hafta kadar sonra bu 2 numarada bu hatayı verince 1 numarayı tekrar taktım ve bir hafta kadar sıkıntısız tekrar Elden Ring oynadım ama şimdi yine bu hatayı vermeye başladı. Öyle bir sorun ki genel olarak bu hatayı boss kapılarının önünde veriyor. Oyunu normal oynarken vermiyor ama ne zaman o Boss'a girmeye kalksam PC reset atıyor. Bazı günlerde ise hiçbir sorun yaratmıyor. Acaba sorun priz de ya da güç kaynağı kablosunda mı dedim değiştirdim ama değişen bir şey olmadı. 1 ve 2 numaralı güç kaynağını OCCT programı ile test edeyim dedim ama PC anında reset attı ama 3 numarayı takınca testi yaptı. Buradan da sorunun güç kaynaklarında olduğunu anladım. Aslında benim merak ettiğim şey bu hatayı veren güç kaynaklarını tamir edebilir miyim? PC parçalarını açıp kurcalamayı severim. Varsa yöntemi anlatabilecek var mı?

Bu karşılaşılan bir durum. Benim de başıma gelmişti. Açıp kontrol edebilirsiniz. Akan kondansatör falan varsa tespit daha kolay. Bazı elemanları ise multimetre ile kontrol etmek mümkün.

Geri
Yukarı