Sistemde SSD gözükmüyor

demirmustafa

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Bilgisayarımda iki tane SSD var. Windows yüklü olmayan SSD bir anda gözükmemeye başladı. Disk yönetiminde de gözükmüyor. İçine Ubuntu 22.04 kurmuştum bununla mı alakalı bilmiyorum. SSD gözükmediği için haliyle Ubuntu 22.04'e de giremiyorum. Ubuntu'yu dün gece yüklemiştim, bu sabah da Ubuntu'nun içine girdim bir sorun yoktu ama yeniden başlattıktan sonra bir anda SSD kayboldu. Ne yapmalıyım? SSD BIOS'da da gözükmüyor. Acaba SSD bozulmuş olabilir mi? Ya da çıkar tak yapsam düzelir mi :D

Arkadaşlar merhaba,

Bilgisayarımda iki tane SSD var. Windows yüklü olmayan SSD bir anda gözükmemeye başladı. Disk yönetiminde de gözükmüyor. İçine Ubuntu 22.04 kurmuştum bununla mı alakalı bilmiyorum. SSD gözükmediği için haliyle Ubuntu 22.04'e de giremiyorum. Ubuntu'yu dün gece yüklemiştim, bu sabah da Ubuntu'nun içine girdim bir sorun yoktu ama yeniden başlattıktan sonra bir anda SSD kayboldu. Ne yapmalıyım? SSD BIOS'da da gözükmüyor. Acaba SSD bozulmuş olabilir mi? Ya da çıkar tak yapsam düzelir mi :D

SSD kaç yıllık söyleyip çıkar tak yapıp dener misiniz?

SSD kaç yıllık söyleyip çıkar tak yapıp dener misiniz?
SSD yeni aldım, 3 aylık falan. Aktif olarak kullanmıyorum, içinde sadece oyun vardı. Dün akşam da Ubuntu yükledim işte. SSD bu: https://www.hepsiburada.com/kioxia-...c10z001tg8-p-HBV00000U34LX?magaza=Hepsiburada Açıkçası çıkar tak yapmak istemiyorum çünkü Monster SSD vidasını takarken zorlamıştı, vida baya bozuktu yani, ilk başta takarken ben de takmak için zorladım. Başka çözüm varsa onu denemek isterim, dediğim gibi en son çare SSD'yi sökmek istiyorum. Normalde böyle bir şey olmuyordu, laptop sabit zaten, hareket ettirmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı