Sistemde USB gözükmüyor

bynarkoz

Hectopat
Merhaba arkadaslar anakartimi ve islemcimi degistirdim. W7 Ultimate yuklu olan HDD'yi taktim bilgisayar aciliyor hiçbir USB gormuyor. Mausuda gormedigi icin hiçbir islem yapamiyorum sadece BIOS'da tum USB'leri goruyor mausu oyle kullanabiliyorum. Sistem ozelliklerim asagida yaziyor.
Aerocool Aero One Eclipse kasamda RGB baglantisini yapamadim RGB tusuyla renkleri degistiremedim. İn VDG kablosu ve VDG soketi mevcut 4 pinli 12 dolu 3 bos 4 dolu girisi var.

Gigabyte B450 GAMING X AM4 DDR4 ATX,
AMD Ryzen 5 2600 socket AM4 3.4 GHz 16MB önbellek 65W,
ASUS R7 370 STRIX Gaming 4 GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12,
XCP-A600 X-Calibre 600W,
G.Skill 8 GB Ripjaws v siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single kit RAM,
Zalman Z11 PLUS.
MSI Optix MAG241CR 23.6" 144Hz 1ms(mprt) Curved LED monitör.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 7 bitti artık. Çok eski sistem yoksa kurulması tavsiye bile edilmez, kaldı ki senin sistem Windows 10'u çok rahat kaldırabilecek bir sistem.

Windows 10 kur, bırak kendi kendine sürücüleri kursun ve sonra bak bakalım USB'ler hala tepkisiz mi ;)

Windows 7 bitti artık. Çok eski sistem yoksa kurulması tavsiye bile edilmez, kaldı ki senin sistem Windows 10'u çok rahat kaldırabilecek bir sistem.

Windows 10 kur, bırak kendi kendine sürücüleri kursun ve sonra bak bakalım USB'ler hala tepkisiz mi ;)
w10 kurucam zatende suan masaustunde hicbir usb calismiyor w10 kurulum usb hazirlicam ama maus kullanamadigim icin yapamiyorum bios tan portlar kapalimidir acaba

w10 kurucam zatende suan masaustunde hicbir usb calismiyor w10 kurulum usb hazirlicam ama maus kullanamadigim icin yapamiyorum bios tan portlar kapalimidir acaba
Değildir, o sistemin Windows 7 için Chipset driverları yoktur bile. Mümkünse başka bir bilgisayardan Windows 10 kurulum USB'si oluştur.

Geri
Yukarı