Sistemde virüs şüphesi

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
Çok değişik bir soru olacak biliyorum, elimde virüs olabileceğini destekleyen bir şey de yok ama kendimi rahatlatmak için buradaki uzman arkadaşlardan bilgi almak istedim. Umarım anlayışla karşılarsınız.

Öncelikle PC'de normal bir virüs değil de casus yazılım, mining virüsü veya bir trojan var diye şüphelendim. Neden, YouTube ana sayfa sürekli şu virüs nedir nasıl temizlenir gibi videolar düşüyor. Videolarda nasıl gizlendiği, ne işler çevirdiği gibi şeylerden bahsediyor. Biliyorum internette çoğu şeye inanmamız doğru değil, ama psikolojik olarak ve başka bir bilgiye sahip olmadığım için o an onu doğru kabul ediyorum. Dolayısıyla bende de vardır diye kıllanıyorum ve takıntı oluyor.

Kaspersky Security Cloud taraması temiz çıkıyor. Laptopta herhangi bir şüpheli davranış yok. Her şey yolunda gözüküyor. Peki anlamanın bir yolu var mı bunun? Veya bahsettiğim şeyden bir sonuca varabilirn miyiz? En azından içimdeki rahatsızlığı gidermek istiyorum. Kim benimlLaptoptan ne istiyecek diye de kendime soruyorum ama insan artık kimseye inanamıyor.

Bence içini rahatlatmak için format atabilirsin (çok verin yoksa) veya tam virüs taraması yapabilirsin mining virüsü Görev Yöneticisi'nden anlaşılır zaten anormal bir şey yoksa sıkıntı yoktur.

Çok değişik bir soru olacak biliyorum, elimde virüs olabileceğini destekleyen bir şey de yok ama kendimi rahatlatmak için buradaki uzman arkadaşlardan bilgi almak istedim. Umarım anlayışla karşılarsınız.

Öncelikle PC'de normal bir virüs değil de casus yazılım, mining virüsü veya bir trojan var diye şüphelendim. Neden, YouTube ana sayfa sürekli şu virüs nedir nasıl temizlenir gibi videolar düşüyor. Videolarda nasıl gizlendiği, ne işler çevirdiği gibi şeylerden bahsediyor. Biliyorum internette çoğu şeye inanmamız doğru değil, ama psikolojik olarak ve başka bir bilgiye sahip olmadığım için o an onu doğru kabul ediyorum. Dolayısıyla bende de vardır diye kıllanıyorum ve takıntı oluyor.

Kaspersky Security Cloud taraması temiz çıkıyor. Laptopta herhangi bir şüpheli davranış yok. Her şey yolunda gözüküyor. Peki anlamanın bir yolu var mı bunun? Veya bahsettiğim şeyden bir sonuca varabilir miyiz? En azından içimdeki rahatsızlığı gidermek istiyorum. Kim benim laptoptan ne istiyecek? Diye de kendime soruyorum ama insan artık kimseye inanamıyor.

Hocam YouTube algoritması izlediğiniz ve takip ettiğiniz kanallara göre ana sayfanıza çıkartır, ayrıca Kaspersky dünyanın en iyi antivirüs yazılımlarından bir tanesi o yüzden bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Bir defaya mahsus bir Malwarebytes'ten tarama yapmanı öneririm virüs 1 saat gibi taramada yapabilir 20 dakikalık taramada bulduğu virüsleri karantinaya alıp silersen hiçbir şey kalmaz

Geri
Yukarı