Sistemden elektrik çarpıyor

hakan2169

Yoctopat
Daha fazla  
PC elektrik çarpıyor, kasa açılıyor. Perişan oldum.
Yardımcı olursanız sevinirim.
Daha önce yapmıyordu sistemi yükselttim yapmaya basladı

Son düzenleme:
Kasanın yalıtımından kaynaklanıyor olabilir mi? Ayrıyeten farklı bir priz ile çalıştırmayı dener misiniz? Çarpma devam ediyorsa kasa yalıtımından kaynaklı olma ihtimali var. Evinizdeki priz çıkış değerlerini de ölçmenizi öneriyorum.

Kasanın yalıtımından kaynaklanıyor olabilir mi? Ayrıyeten farklı bir priz ile çalıştırmayı dener misiniz? Çarpma devam ediyorsa kasa yalıtımından kaynaklı olma ihtimali var. Evinizdeki priz çıkış değerlerini de ölçmenizi öneriyorum.

Daha önce böyle sıkıntı yoktu kasayı yükselttim sonra olmaya başladı kasa elektrik çarpıyor ama kasa ışık yanmıyor

Kasaya kadar elektrik iletiminde kullanılan tüm uzatmalı prizlerdeki toprak hattını multimetreyle PC'yi prizden çekerek iletim kontrolünü yapın. Evinizde çekili sağlıklı toprak hattı olsa bile kasanıza kadar iletimle ilgili iç sorunlarla toprak hattı kasaya kadar ulaşıp gelmeyebilir. Bu şekilde çalıştırmaya devam etmeyin, çünkü tüm PC bileşenleri geçen zaman içinde statik elektrikle kolayca bozulabilir, kasaya iletimle gelen tüm uzatmalardaki toprak hattı iletimini sesli omajlı multimetre skalasında iken kontrol edin. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı