Sistemden görüntü gelmiyor

mert sezer

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bilgisayar aldım ama bilgisayar HDMI girişli monitör ise VGA girişli 2 adet adaptör denedim ama ekran yine gelmedi. Ben de aile dostu bilgisayarcıya verdim PC'yi. Sizde ekran kart işlemci veya anakart arızalı mı? Belirtileri nelerdir? İşlemci ısınıyor yani çalışıyor. Galiba ekran kartı falan yeni acaba takarken bozulur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yeni bilgisayar aldım ama bilgisayar HDMI girişli monitör ise VGA girişli 2 adet adaptör denedim ama ekran yine gelmedi. Ben de aile dostu bilgisayarcıya verdim PC'yi. Sizde ekran kart işlemci veya anakart arızalı mı? Belirtileri nelerdir? İşlemci ısınıyor yani çalışıyor. Galiba ekran kartı falan yeni acaba takarken bozulur mu?
Çıkartıp takmayı denediniz mi, belki tam yerine oturtamamışsınızdır?
Not: RAM'leri de yerine tam oturtamamış olabilirsiniz, onları da çıkartıp takmayı deneyin.

Artı -1 Eksi
Aktif çevirici kullanmanız gerekiyor. Çünkü HDMI sayısal, VGA analog. Piyasadaki düz kablo şeklindeki HDMI VGA çeviriciler çalışmaz, palavradan ibaret. Çevirici adaptör ya da kablonun bir yerinin kutumsu olması lazım ki elektronik devresi sığsın.

Çalışmayan, sadece kablodan ibaret dönüştürücü örneği:
1609436873384.png

Bunun gibi bir şeye ihtiyacınız var:
IMG_20201231_205336.jpg

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Monitöre bağladığın kabloyu anakart yerine ekran kartına bağla.

Çıkartıp takmayı denediniz mi, belki tam yerine oturtamamışsınızdır?
Not: RAM'leri de yerine tam oturtamamış olabilirsiniz, onları da çıkartıp takmayı deneyin.

Denedim dostum.
https://www.hepsiburada.com/dark-hd...hdmixvga4-p-HBV000008HQ09?magaza=Teknobiyotik bunu aldım
Aktif çevirici kullanmanız gerekiyor. Çünkü HDMI sayısal, VGA analog. Piyasadaki düz kablo şeklindeki HDMI VGA çeviriciler çalışmaz, palavradan ibaret. Çevirici adaptör ya da kablonun bir yerinin kutumsu olması lazım ki elektronik devresi sığsın.

Çalışmayan, sadece kablodan ibaret dönüştürücü örneği:
Eki Görüntüle 810544

Bunun gibi bir şeye ihtiyacınız var:
Eki Görüntüle 810561

Monitöre bağladığın kabloyu anakart yerine ekran kartına bağla.

Onu da denedim monitörde problem olma riski var mı eski PC'de çalışıyor ama.
Monitörü ve kasayı ayrı ayrı deneyin. Sorun yoksa dediğim sebepten kaynaklanıyor. Kabloyu değiştirin.

İşte bilgisayarcı her şeyi denicektir herhalde belki sadece BIOS güncel değildir.

Geri
Yukarı