Sisteme Az Yük Bindiren Antivirüs Tavsiyesi

fixit

Kilopat
Sisteme az yük bindiren ve etkili bir Antivirus programı arıyorum. Bitedefender Total Security 2015 yükledim. Sistemi sömürdü adeta ama çok etkili bir program ona bir lafım yok. Kısacası bana sistemi fazla yormayan ama Bitdefender kadar etkili (bu arada Malware desteği olursa hiç fena olmaz) bir program önerir misiniz?

Not: Sistem giriş-orta seviye

Ashampoo Anti-virus, 360 Total/Internet Security gibi yazılımlar BitDefender motorunu kullanmaktalar fakat onlara göre daha hafif yazılımlardır. Tercih edebilirsiniz.
Kaspersky veye Eset hakkındaki düşüncelerinizi alabilir miyim? Bu söylediğiniz yazılımlar gerçekten etkili mi? Kullanıcısı sistemine virüs bulaştırmada çok etkilidir:) Bu arada özel olmazsa sizin kullandığınız güvenlik yazılımı hangisidir.

Kaspersky ağır gelir. Eset hafif ama yeterli korumayı sağlamaz. Yine de tercih edilir. Bilgisayar gerçekten vasat ise 360 Internet Security yeterli olacaktır. Hem ücretsiz hem de çok motorlu.

Ben gerek test gerekse deneme amaçlı sık sık güvenlik yazılımı değiştirmekteyim. Fakat her zaman lisanslı yazılım kullanmaktayım. Ücretsiz olarak söylediğim yeterlidir.

Kaspersky ağır gelir. Eset hafif ama yeterli korumayı sağlamaz. Yine de tercih edilir. Bilgisayar gerçekten vasat ise 360 Internet Security yeterli olacaktır. Hem ücretsiz hem de çok motorlu.

Ben gerek test gerekse deneme amaçlı sık sık güvenlik yazılımı değiştirmekteyim. Fakat her zaman lisanslı yazılım kullanmaktayım. Ücretsiz olarak söylediğim yeterlidir.
Bu arada ücreti önemli değil. Ücretli olabilir yani.

Ben Avira'yı öneririm, xp'de 1 Gb Ram ile bile kullanmıştım çok hafif ve başarılı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı