Sisteme giren virüs nasıl temizlenir?

OverRar00

Picopat
Biliyorsunuz ki Steam hesabım çalındı ve bilgisayarım virüse maruz kaldıktan sonra ilk virüs yerine yılların emeği olan o hesabı düşünüp buna rağmen bilgisayarı açık tuttum. E haliyle virüsler de yayıldı. Kaspersky Free versiyonunu indirip geniş çaplı tarama yapacak iken PC aniden çöküp geri açıldı bende tarama yapmaya başladım. 2-3 dakika taratıp bulduğu ilk virüsleri hemen sildim sonra da 30-40 dakikalık bir tarama sonrası nihayet bulduğu tüm virüsleri görmüş olduk ve sildik. Fakat Kaspersky'nin de geçmiş olduğu uyarı hala aklımda. Windows açık kaldığı süre zarfında hasar görmüş ve mpcmdrun exe başlatılamıyor tarzı şeyler görmeye başladım ve PC de bayağı zor kapanıyor. Ne önlemler alayım? içinde önemli verilerim de var komple format atamam. Hadi yedek alayım desem 200 GB en az alınacak yedek var kaldı ki bunun için de virüslerin olmadığı ne malum. Kafam karmakarışık yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky'ın kendi içinde Windows Sorun giderme aracı var. Onla hasarları arayın.

Yanlış hatırlamıyorsam Diğer Araçlar>Temizle ve Optimize Et kısmındaydı.

Kaspersky Rescue Disk ile de tarama yapın.

Kaspersky'ın kendi içinde Windows Sorun giderme aracı var. Onunla hasarları arayın.

Yanlış hatırlamıyorsam Diğer Araçlar>Temizle ve Optimize Et kısmındaydı.

Kaspersky Rescue Disk ile de tarama yapın.

Hocam Kaspersky'e güveniyorum ama garanti olsun diye başka hangi antivirüsü kullanabilirim?

Geri
Yukarı