Sisteme RAM Yükseltmesi Sonrası Yapılması Gerekenler

@Crossover17 2x4, 2x8, 2x16 diye gider, çift olarak satılırlar. Bunlar Dual (çift) olur. Düzgün çalışabilmeleri için dediğim gibi takmalısınz. İkiz kardeşler olarak düşünün. Anakartında dört tane slot varsa, sadece 1 ve 3'e takacaksın. Yan yana takmayacaksınız. Mevcut bulundurduğunuz RAM'i 1'e takın, yeni aldığınız RAM'i 3'e takın.

Eki Görüntüle 561154
@Crossover17 2x4, 2x8, 2x16 diye gider, çift olarak satılırlar. Bunlar Dual (çift) olur. Düzgün çalışabilmeleri için dediğim gibi takmalısınz. İkiz kardeşler olarak düşünün. Anakartında dört tane slot varsa, sadece 1 ve 3'e takacaksın. Yan yana takmayacaksınız. Mevcut bulundurduğunuz RAM'i 1'e takın, yeni aldığınız RAM'i 3'e takın.

Eki Görüntüle 561154
Bende iki tane yan yana var ana kartım "ASUS Prime A320M-F-sı AMD A320 soket AM4 mATX "
Bir 8 GB vardı aynısından bir tane daha alıp mecbur yanına taktım tek 16 GB mi olması lazımdı.
Ayrıca yen açtığım bağşlığı inceler misin teşekkürler.

@Crossover17 Anakartında iki tane RAM slotu var. Yan yana takmanda sorun olmaz. Teknik bilgisi daha yüksek kişiler yardım etse iyi olur. Yanlış yönlendirme yapmak istemem. Recep Baltaş zaten konunuza cevap vermiş. Geri dönüş yapacaktır.

Bilgisayarımda 8 GB RAM vardı ek olarak aynısından 8 GB RAM daha aldım fakat bilgisayarım algılamıyor nedendir anakartımda 2 tane slot var şimdiden sağ olun.

Benim bir laptopum var onda tek slot var. Benim 4 GB RAM anakarta gömülü haldeydi ve ben buna 8 daha takarak 12 yaptım. Aldığım RAM 3200 MHz ama bunun bir etkisini görmedim ben. RAM takmadan önce Dying Light oynarken 25 FPS alıyordum. Şimdide 25 FPS alıyorum. Bunun bir çözümü var mıdır saygıdeğer arkadaşlar?

Benim bir laptopum var onda tek slot var. Benim 4 GB RAM anakarta gömülü haldeydi ve ben buna 8 daha takarak 12 yaptım. Aldığım RAM 3200 MHz ama bunun bir etkisini görmedim ben. RAM takmadan önce Dying Light oynarken 25 FPS alıyordum. Şimdide 25 FPS alıyorum. Bunun bir çözümü var mıdır saygıdeğer arkadaşlar?

Sistemindeki en düşük MHz'li RAM kaç MHz ise diğer RAM'ler de aynı hızda çalışır. Örneğin 4 GB 1333 MHz bir RAM'in var. Ekleme yapmak istedin ve bir 4 GB daha taktin ama bu sefer 1600 MHz. Bu RAM 1600 MHz olmasina rağmen 1333 MHz çalışır. Ayrica laptopta Dying Light 25 FPS aliyor diyorsun. Muhtemelen laptopunda ekran karti yoktur. Eğer boyleyse bu gayet normal. RAM ile çözebileceğin bir şey değil.

Laptopa harici olarak ekran kartı takabilirsin. Bunun bazı yolları var istersen yardimci olabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı