Sisteme uygun kasa ve PSU önerisi

Bütçe
500-600

lKaanl

Hectopat
Merhaba topladığım sistem için F/P, PSU ve kasa önerir misiniz?
Ayrıca topladığım sistemi değerlendirir misiniz, mesela aldığım anakart yeterli mi?

Ve Samsung 500 GB SSD Amazon'dan 640TL civarında buldum fiyata KDV dahil ve kargo ücretsiz diyor, benim elime gelince fiyatda bir değişiklik olur mu? Gümrük vergisi gibi.

PSU ve kasa için ayırdığım bütçe ₺500 - ₺600.

Merhaba topladığım sistem için F/P, PSU ve kasa önerir misiniz?
Ayrıca topladığım sistemi değerlendirir misiniz, mesela aldığım anakart yeterli mi?

Ve Samsung 500 GB SSD Amazon'dan 640TL civarında buldum fiyata KDV dahil ve kargo ücretsiz diyor, benim elime gelince fiyatda bir değişiklik olur mu? Gümrük vergisi gibi.

PSU ve kasa için ayırdığım bütçe ₺500 - ₺600.

Samsung SSD, biraz lüks işi.
SSD olarak 480GB HyperX Fury tercih edin.
Artan 150TL ile anakartı B450M S2H yapın.
Kasa ve güç kaynağı olarak da bunları tercih edin.

Ve Samsung 500 GB SSD Amazon'dan 640TL civarında buldum fiyata KDV dahil ve kargo ücretsiz diyor, benim elime gelince fiyatta bir değişiklik olur mu? Gümrük vergisi gibi.
Bulduğunuz yer Amazon değil, Amazon Türkiye. Yurt içi gönderim yapıyorlar, yurt dışından gelmiyor. Yani herhangi bir ek ücreti yok.

Ekran kartı da stokta yok.

Sistem için bütçeniz nedir? Daha iyisi alınır.

Bir örnek: Elraenn Parva - inventus

• İşlemciyi R3 3100 yapın.
  • Ekran kartını 1650 Super TUF yapın.
  • RAM'i 16 GB yapın.

@Adem Yıldız_ Zalman T7 yerine bunu tavsiye ederim.

Ekran kartı olarak bunu tercih edebilirsiniz.

Bulduğunuz yer Amazon değil, Amazon Türkiye. Yurt içi gönderim yapıyorlar, yurt dışından gelmiyor. Yani herhangi bir ek ücreti yok.

Ekran kartı da stokta yok.

Sistem için bütçeniz nedir? Daha iyisi alınır.

Bir örnek: Elraenn Parva - inventus

• İşlemciyi R3 3100 yapın.
  • Ekran kartını 1650 Super TUF yapın.
  • RAM'i 16 GB yapın.
Sistem için bütçem 5500 monitörde dahil alıcam. Tuf alamıcam sanırım erkan kartı için 1800 civarı ayırdım
@Adem Yıldız_ Zalman T7 yerine bunu tavsiye ederim.

Ekran kartı olarak bunu tercih edebilirsiniz.

Inno3D güvenilir bir marka mı? Fiyat açısından iyi. Kasa için teşekkür ederim gayet güzel.
Samsung SSD, biraz lüks işi.
SSD olarak 480GB HyperX Fury tercih edin.
Artan 150TL ile anakartı B450M S2H yapın.
Kasa ve güç kaynağı olarak da bunları tercih edin.
En güvenilir ssd firması samsung olarak okudum yazma ve okuma hızlarınıda doğru veriyormuş bazılarında dediği gibi çıkmıyomuş, ben sadece elime gelince fiyatda artma olur mu onu merak ettim zaten amazon türkiyeymiş gözümden kaçtı.

Psu için teşekkür ederim 80+ enerji verimliliği var, benim sistemim yaklaşık 350w tüketiyor zaten 500w yeterli olucaktır fiyatıda uygun.

Geri
Yukarı