Sistemi HDD'den SSD'ye aktarma

Gwein

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar kullanmış olduğum laptopta 1TB HDD bulunmakta. C ve D olarak ikiye bölünmüş halde ve C'de sadece Windows kurulu, D'de kendi dosyalarım bulunmakta. 240 GB Patriot Brust marka SSD aldım ve bunu HDD'nin takılı olduğu SATA kısmına takacağım. HDD'yi de kullanabilmek için CD-ROM kısmını dönüştüren bir eleman aldım ve HDD'yi de buraya takacağım.

Elimde format atacak bir flash bellek ya da CD bulunmadığı için HDD'de ki sistemimi nasıl SSD'ye aktaracağımı merak ediyorum. Acaba SSD'yi CD-ROM kısmındaki aparata takıp HDD'den SSD'ye klonlama yapsam, klonlama bittikten sonra SATA girişine mi geçirsem diye düşünüyorum. Bu işlemi yaparken bir sorunla karşılaşır mıyım? Ve ya sizin öneriniz nelerdir?

Bu işlemi ilk defa yapacağım için yardım veya önerilerinize açığım. Herkese iyi forumlar :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu videoyu biliyorum SSD'yi kablo ile bağlayıp HDD'yi kopyalıyorlar. Bende böyle bir kablo yok zaten olsa direkt yaparım :) sorun da bu ya zaten. SSD'yi CD-ROM kısmından bağlayıp HDD'yi klonlasam sorun olur mu? Asıl sormak istediğim buydu.

Hocam klonlama işlemini bir kenara atıp 8 GB bir bellek alsanız ileride sistem formatlarken elinizde bulunmuş olur fiyatları çok pahalıda değil. Temiz kurulum her zaman daha sağlıklıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı