ECS GeForce6100PM-M2 Windows 8.1 Uyumu

UNVDLykia

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Arkadaşlar geçen gün akşam Rufus ile USB'ye Windows 8.1 Pro 32 bit kurdum. Okuduğum diğer konularda Windows 8.1 daha stabil olunacağı söylenmiş. Ama bende ilk başta bilgisayar çok kasıyor. Bu acaba yazılımdan mı yoksa donanımdan mıdır?

Sistem özelliklerini yazmayı unutmuşum.
Sistemim:
  • Anakart: Ecs geforce6100pm-m2
  • İşlemci: Amd athlon 64x2 4800+
  • Ram: Gskıll 1GB ddr2 800 mhz
  • Ekran kartı: Nvidia geforce gt 430
  • Harddisk: Seagate 250 gb 7200 rqm sata 2.0

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

@Rıdvan Temel arkadaşımıza katılmaktayım.
Evimdeki sadece indirme yapmak için kullandığım sistemde Windows 8.1 var. İşlemcim 5000+, ram ise 4 Gb. Herhangi bir kasma olmamakta sistemin çalışmasında. Sadece internet tarayıcılarına fazla yüklenirsem kasıyor biraz.

Merhaba,

@Rıdvan Temel arkadaşımıza katılmaktayım.
Evimdeki sadece indirme yapmak için kullandığım sistemde Windows 8.1 var. İşlemcim 5000+, ram ise 4 Gb. Herhangi bir kasma olmamakta sistemin çalışmasında. Sadece internet tarayıcılarına fazla yüklenirsem kasıyor biraz.
Bende tarayıcıdan dolayı kasma yok. İlk açılışta feci bir kasıyor. Yaklaşık 5-10 dk sonra bilgisayarın hızı çok artıyor. Acaba harddisk'de bad sector mü vardır?

Bende tarayıcıdan dolayı kasma yok. İlk açılışta feci bir kasıyor. Yaklaşık 5-10 dk sonra bilgisayarın hızı çok artıyor. Acaba harddisk'de bad sector mü vardır?

Bu da olası bir durum tabiki, ayrıca güncellemelerini tamamen kurup deneyin derim.
Anladığım kadarı ile oldukça eski bir disk, zaten sistemde minimum 7-8 yıllık olsa gerek.

O zaman en iyisi ben bellek takviyesi yapayım. Sonuçta yeni bir sistem alınmayacak bana.

Yeni bir sistem alınmayacaksa tavsiyem önce diskini incelemen. Eğer ciddi bir aşınma söz konusu ise diski değiştirmen daha mantıklı olabilir ama her koşulda ram eklemen gerekir diye düşünüyorum.

Yeni bir sistem alınmayacaksa tavsiyem önce diskini incelemen. Eğer ciddi bir aşınma söz konusu ise diski değiştirmen daha mantıklı olabilir ama her koşulda ram eklemen gerekir diye düşünüyorum.
HD tune ile error scan araması yapıp bac sector bulurmuyum? Çünkü bildiğim programlardan bu bad sector hatası bulabiliyor diye biliyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı