Sistemin Kaç FPS Vereceğini Gösteren Site

nanVic

Hectopat
Merhaba, şu anda I5 6500 işlemci, RX570 bir ekran kartı, 1x8GB 2133MHz RAM'e sahibim. Fakat I5 8400 bir işlemci almak istiyorum. FPS gösterecek bir site var mı? I5 6500 vs I5 8400 yazdığımda birçok sonuca ulaşıyorum fakat hepsi benim şu anki sistemimden daha iyi olduklarından tam FPS'i göremiyorum. Hem ekran kartı hem işlemci ile bakabileceğim bir FPS gösteren site var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
YouTube'da test videoları izleyebilirsiniz. Kafanızda bir şeyler oluşmasına yardımcı olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba, şu anda I5 6500 işlemci, RX570 bir ekran kartı, 1x8GB 2133MHz RAM'e sahibim. Fakat I5 8400 bir işlemci almak istiyorum. FPS gösterecek bir site var mı? I5 6500 vs I5 8400 yazdığımda birçok sonuca ulaşıyorum fakat hepsi benim şu anki sistemimden daha iyi olduklarından tam FPS'i göremiyorum. Hem ekran kartı hem işlemci ile bakabileceğim bir FPS gösteren site var mı?
İ5 6500 ve RX 570 bence uyum içindeler. Daha üst FPS için yapılacak tek şey RX 570 üstü ve ona uygun CPU seçimi olacaktır. Haliyle sizdeki sistemin soketine uygun 6700K yada soket değiştirerek i3 8100 vb. bir şey almanın FPS değerlerini yukarı çekmeyecektir. En azından harcadığınız paraya değmeyecektir. Bunu iyice düşünmek ve boşa para harcamamak gerek.

RX 570 bir ekran kartına i5 8400 bir işlemci taktığımda FPS Artışı ne kadar olabilir? i5 6500 e oranla
atılan video da hem 2 ay önce hemde ram kaç mhz bilmiyorum

Son düzenleme:
8400 almak yerine zaten anakartı da değiştireceğiniz göz önüne alındığında B450 anakart ve R5 2600 işlemci almanız daha iyi görünüyor. Emsali 9400F olduğu için söylüyorum. Hem de fiyat anlamında iyi olur. Ama eldeki bellekler frekans olarak yetersiz kalır. 315 lira Corsair 8GB 3000MHz bellekler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı