Sistemin verdiği FPS değeri yüksek ama akıcı değil

HamsiliSalata

Decapat
Daha fazla  
Sistemim bu şekilde.

1706350473722.png

Herhangi bir oyuna girince FPS değerimi öğrenmek için NVIDIA'nın kendi FPS değerlerini gösteren alt+r tuşlarına basıyorum ve burada FPS değerim yüksek olsa da.
%99 FPS değeri düşük kalıyor ve ben oyun oynarken bu yazan FPS değeri değil de %99 FPS yazan kısımdaki FPS değerini hissediyorum, monitörüm ASUS V249Q1r 165Hz modeli yani sorun monitörde değil, sistemim de kötü bir sistem değil ama oynarken FPS düşükmüş gibi geliyor işte bu sorun acaba sistemle ilgili mi yoksa düzeltilebilir bir sorun mu? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. (driverlerimin hepsi güncel)

1706351101519.png

Örnek olarak mesela.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim bu şekilde.

Eki Görüntüle 2098336

Herhangi bir oyuna girince FPS değerimi öğrenmek için NVIDIA'nın kendi FPS değerlerini gösteren alt+r tuşlarına basıyorum ve burada FPS değerim yüksek olsa da.
%99 FPS değeri düşük kalıyor ve ben oyun oynarken bu yazan FPS değeri değil de %99 FPS yazan kısımdaki FPS değerini hissediyorum, monitörüm ASUS V249Q1r 165Hz modeli yani sorun monitörde değil, sistemim de kötü bir sistem değil ama oynarken FPS düşükmüş gibi geliyor işte bu sorun acaba sistemle ilgili mi yoksa düzeltilebilir bir sorun mu? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. (driverlerimin hepsi güncel)

Eki Görüntüle 2098356

Örnek olarak mesela.
Sadece Fifada Oluyorsa Aynı Sorun Bendede Vardı Dinamk Çözünürlüğü Kappatım Ve V-snc Actım Düzeldi

Sistemim bu şekilde.

Eki Görüntüle 2098336

Eki Görüntüle 2098356

Örnek olarak mesela.
Nwidayı Bilmiyorum Ama Amd Redon Gecikme Diye Bi Özzelik Var Eminimki Aynısı Nwida İçinde Vardır Motütörün g sync Varsa Onu Açabilirsin

Sadece FIFA'da Oluyorsa Aynı Sorun bende de Vardı Dinamk Çözünürlüğü Kappatım Ve V-snc açtım Düzeldi

Nwidayı Bilmiyorum Ama AMD Redon Gecikme diye bir Özzelik Var eminim ki Aynısı Nwida İçinde Vardır Motütörün G-Sync Varsa Onu Açabilirsin

V-Sync zaten FPS'i 60'a kısıtlıyor hocam

Geri
Yukarı