Sistemin Windows 10 Home'dan Enterprise'a geçmesi

333657

Hectopat
Makaleler
9
Windows 10 Home işletim sistemli bir bilgisayara sahibim. Elimde Retail Key yani kutulu anahtar var Home için. Bir arkadaşım bana bir sitede Windows 10 anahtarları dağıtıldığını söyledi. Denemek için bir tanesini anahtar kısmına girdim. Anahtar çalışmadı ve ekrandan çıktım. Bilgisayarı kapatıp açtığımda bilgisayar Enterprise sürümüne geçmişti. Anahtarım hiçbir şekilde çalışmıyor ve Windows'u etkinleştir yazısı belirdi. Temiz kurulum yapmadan nasıl geri dönebilirim?

Son düzenleme:
Windows 10 Home işletim sistemli bir bilgisayara sahibim. Elimde Retail Key yani kutulu anahtar var Home için. Bir arkadaşım bana bir sitede Windows 10 anahtarları dağıtıldığını söyledi. Denemek için bir tanesini anahtar kısmına girdim. Anahtar çalışmadı ve ekrandan çıktım. Bilgisayarı kapatıp açtığımda bilgisayar Essentials sürümüne geçmişti. Anahtarım hiçbir şekilde çalışmıyor ve Windows'u etkinleştir yazısı belirdi. Temiz kurulum yapmadan nasıl geri dönebilirim?
İlk defa böyle bir sürüm duydum. Ekran görüntüsü atma şansınız var mı?

İlk defa böyle bir sürüm duydum. Ekran görüntüsü atma şansınız var mı?
resim_2020-12-26_231826.png

Yanlış yazmışım sürüm adını, kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Hocam başlık ve mesajınızda Essentials yazınca "N'oluyo lan!" dercesine ekrana baktım. Öncelikle bu yöntemden pek emin değilim. Ne olur ne olmaz dosyalarınızın yedeklerini alın. Belki de hiç işe yaramayabilir. Sorumluluk size ait. Cihaz bozulmaz ama içindekiler gidebilir diye uyarıyorum hocam.

Aklımdaki yöntem:
Bu, Pro'nun bir üst edisyonu. Önce Pro edisyonuna düşürelim. Bu lisansı etkinleştirmeye girin.
VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T
Bunu girip etkinleştirin. Sonra cihazı yeniden başlatın. Pro sürümüne düşecek. Sonrasında sürüm düştü mü diye kontrol etmenizi öneririm. Akabinde şöyle bir video buldum. Videoyu yapan kişi "Bu video, dosyalarınızı, uygulamalarınızı veya ayarlarınızı kaybetmeden Windows 10 Pro'yu Home Edition'a nasıl düşüreceğinizi gösterir." demiş. Ama ne olur ne olmaz önlemi alın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam başlık ve mesajınızda Essentials yazınca "N'oluyo lan!" dercesine ekrana baktım. Öncelikle bu yöntemden pek emin değilim. Ne olur ne olmaz dosyalarınızın yedeklerini alın. Belki de hiç işe yaramayabilir. Sorumluluk size ait. Cihaz bozulmaz ama içindekiler gidebilir diye uyarıyorum hocam.

Aklımdaki yöntem:
Bu, Pro'nun bir üst edisyonu. Önce Pro edisyonuna düşürelim. Bu lisansı etkinleştirmeye girin.
VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T
Bunu girip etkinleştirin. Sonra cihazı yeniden başlatın. Pro sürümüne düşecek. Sonrasında sürüm düştü mü diye kontrol etmenizi öneririm. Akabinde şöyle bir video buldum. Videoyu yapan kişi "Bu video, dosyalarınızı, uygulamalarınızı veya ayarlarınızı kaybetmeden Windows 10 Pro'yu Home Edition'a nasıl düşüreceğinizi gösterir." demiş. Ama ne olur ne olmaz önlemi alın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler bir deneyeyim, kusura bakmayın nereden geldiyse Essential aklıma 🤣
*
İşe yaramadı.
resim_2020-12-26_232857.png
Bu arada 1500'üncü beğenim size ait, tebrikler! 🎊
*
CMD'den işletim sistemi lisansına baktığımda bildirim modunda yazıyor.
*
Sorunu çözdüm! CMD'yi yönetici başlatıp ''slmgr /ipk VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T'' yazarak verdiğiniz anahtarı girdim ve sürüm Pro'ya geçti. Daha sonra Home sürümümü tespit etti. Sorun çözülüyor! Garip bir şekilde normal etkinleştirme kısmından etkinleştirmeye çalışınca işe yaramıyordu.
1.PNG

NOT: Sorun çözülmedi! Ben de çareyi Windows'u Etkinleştir yazısını regedit'ten ayarları değiştirerek kaldırmakta buldum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı