Sistemin yanmasından korkuyorum

İşlemcinin fan soketini sanırım sys fan soketine takmışsın.
RAM soketlerinin oralarda CPU yazan soket olmalı oraya tak.

Diğer türlü topraklama olması lazım yoksa sorun yaşarsın.
Bu sorunu bir UPS alarak çözebilirsin.

1. yüksek akım geldiği için sisteme topraklama olmadığı için anakartın kısa devre yapması normal.
2. statik elektrik parçaların değmesi ile olmaz.
3. kablolar takılı gözüküyor sadece düzenli değil.

Evde topraklama olmadığını belirtmişsiniz. Elektrikçi değilim ama topraklama olduğu halde bile neler neler oluyor. Topraksızda ne olur artık, bilmiyorum.
Elektrik hatlarına yıldırım düşünce ve o yıldırım gücü daireye gelince de sorun çıkması o kadar da anormal gelmedi.
Mesela benim bilgisayarımın kullanım kılavuzunda topraksız prize takmanın garanti dışı bırakacağı yazıyordu.
Onun dışında, kafaya takmak da zararlı. Kafaya takmak oluşabilecek sorunları engellemez.

Şu an doğru yerde sanırım.

Bİ bilgisayarcıya götür evi yakarsın MAZALLAH!

Kişisel deneyimimi paylaşayım; kasamdan 4 yıldır elektrik çarpıyor, sorunsuz kullanıyorum. Doğru bi' davranış değil fakat gerçekten az bir çarpma oluyor ben de umursamıyorum.

Peki anakartın altına sünger koymam soruna yol açar mı?

Vallahi dostum bütün arkadaşlar yazmış aslında ama tekrar bende söyleyeyim PSU + UPS kullanmalısın. Ben 2 tane PSU ve anakart yaktım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…