Site engellemek için Chrome uzantısı önerisi

nexpugnable

Centipat
Daha fazla  
Siteleri engelleyebileceğim Chrome uzantısı var mı? Filtreleme seçeneği olsun. Uzantının ayarlarına girip engellemek istediğim sitelerin linklerini tek tek yazmak istiyorum. Ve filtre listesini dışa aktarabilmek önemli 😀

Not: Aşağıdaki uzantıyı önermeyin. Sadece 3 site engellememe izin verdi, ücretli sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Direkt Opera GX indirin sıfır sıkıntı bütün ayarlarını vs aktarabiliyosun hemen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Direkt Opera GX indirin sıfır sıkıntı bütün ayarlarını vs aktarabiliyosun hemen.

Chrome'dan başka tarayıcı istemiyorum açıkçası. Opera veri falan satıyor ve yavaş-bozuk çalışıyor.

Düzenleme: Uzantıya gerek kalmadı, Sordum.net ekibi yine güzel bir şey yapmış. İstediğim her özellik bulunuyor.

Siteleri engelleyebileceğim Chrome uzantısı var mı? Filtreleme seçeneği olsun. Uzantının ayarlarına girip engellemek istediğim sitelerin linklerini tek tek yazmak istiyorum. Ve filtre listesini dışa aktarabilmek önemli 😀

Not: Aşağıdaki uzantıyı önermeyin. Sadece 3 site engellememe izin verdi, ücretli sanırım.

Bir şey buldum, dışarı aktarması da mevcut anladığım kadarı ile.

Chrome'dan başka tarayıcı istemiyorum açıkçası. Opera veri falan satıyor ve yavaş-bozuk çalışıyor.

Düzenleme: Uzantıya gerek kalmadı, Sordum.net ekibi yine güzel bir şey yapmış. İstediğim her özellik bulunuyor.

Biliyorum sonuca ulaşmışsınız ama hem aktarılabilirlik hem de rahatlık açısından host dosyası düzenlemek bana daha rahat geldi.

Hem de uygulama veya uzantıya gerek yok.

Denemek isterseniz diye:

Örnek engelleme:

IMG_9715.png

Opera veri falan satıyor ve yavaş-bozuk çalışıyor.
Veri satma işini Google Microsoft da yapıyor. Ve markanın Çin olması Amerikan olması fark etmiyor.

Konuya geleceksek daha uzun sürüyor ama hosts dosyasını değiştirerek yapabilirsin. Hosts dosyası ne diye Google'a yazarsan çıkar.

@nexpugnable Nextdns kullan karalisteye site ekle. Dns ile bağlanan cihazlardaki reklamları ve izleyicileride engellemiş olursun.

Son düzenleme:
Veri satma işini Google Microsoft da yapıyor. Ve hayır onlar Çin değil Amerikan olduklarından masum yapmıyor.

Konuya geleceksek daha uzun sürüyor ama hosts dosyasını değiştirerek yapabilirsin. Hosts dosyası ne diye Google'a yazarsan çıkar.

Opera gibi dandik, verileri kafasına göre her türlü yere satan, para için bi' taraflarını yırtan firmalar yerine Google gibi dev şirketlerin verilerimi kullanmasını tercih ederim. Opera güzel çalışsa en azından verileri almasına tamam diyebilirim ama onu da yapamıyor.

Bu arada iyi hatırlattınız, Opera'nın sitesini engelleyeyim 🙂

Opera gibi dandik, verileri kafasına göre her türlü yere satan, para için bi' taraflarını yırtan firmalar yerine Google gibi dev şirketlerin verilerimi kullanmasını tercih ederim. Opera güzel çalışsa en azından verileri almasına tamam diyebilirim ama onu da yapamıyor.
Kafasına göre her yere Google da satıyor Microsoft da satıyor Instagram da satıyor TikTok'da satıyor. Aklına gelebilecek her büyük firma satıyor. Firma Çinli olunca mı kötü oluyor Amerikanlar alsa sıkıntı yok mu? Güzel çalışmıyor kısmına bir şey diyemem ama kullanmadığımdan bilmiyorum.

Geri
Yukarı