Site script ile web sitesi nasıl kurulur?

Chavos

Hectopat
Daha fazla  
Elimde RAR dosyası olarak indirmiş olduğum bir site scripti var. Hazır şekilde duruyor. Fakat ben bu scripti nerede aktif edeceğimi nereye yükleyeceğimi yükleme yapıp nasıl o siteyi açacağımı, görüntüleyeceğimi falan hiç bilmiyorum. Nasıl yapabilirim?

Klasör halinde script hazır şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde RAR dosyası olarak indirmiş olduğum bir site scripti var. Hazır şekilde duruyor. Fakat ben bu scripti nerede aktif edeceğimi nereye yükleyeceğimi yükleme yapıp nasıl o siteyi açacağımı, görüntüleyeceğimi falan hiç bilmiyorum. Nasıl yapabilirim?

Bulursanız haber verin bana da hocam.

Script hangi dil ile yazılmış? localhostta çalıştırıp bakabilirsiniz. internete açmak için web server olarak Amazon AWS EC2'yi web server olarak açıp gerekli portları firewall inbounda eklediğinizde ip üzerinden dünyaya da açabilirsiniz. Ücretli olarak ise hosting ve domain satın almalısınız. FTP ye yükleyerek siteyi canlıda görürsünüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı