Sıvı soğutma fanlarının anakarta montajı

SubZeroVII

Decapat
Selamlar, bugün bilgisayar kasamı temizledim fakat her fanın anakart üzerinde belli giriş kısımları varmış galiba bilgisayarı açtıktan sonra fark ettim çünkü BIOS'ta ne kadar ayar da yapmaya çalışsam fan veya fanlar son hız dönüyor aşırı ses yapıyodu sebebi biraz kurcalayınca buldum ama net cevap veren bir yer bulamadım bilgili bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim.

Aerocool 240 sıvı soğutma var çift fanlı yani iki fan kablosu ve bir pompa kablosu mevcut bu üçlünün nereye takılması gerekli önde bir arkada da bir harici iki fan daha var toplam Beş tane fan giriş kablom var, anakartım Asus TUF Z370 Plus gaming ve AIO PUMP, W PUMP, CPU FAN, CHA FAN1 ve CHA FAN2 girişleri mevcut. Neyi nereye takmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pompanın girişini CPU FAN kısmına, iki fanın girişini de CHA FAN1 ve CHA FAN2 kısmına takarsan çalışması gereken gibi çalışacaktır. Anakart üzerinden kontrol edebilirsin bu şekilde.

Pompanın girişini CPU FAN kısmına, iki fanın girişini de CHA FAN1 ve CHA FAN2 kısmına takarsan çalışması gereken gibi çalışacaktır. Anakart üzerinden kontrol edebilirsin bu şekilde.
Kardeşim konu dışı ama o soğutucu ile 5.0 GHZ'de kaç derecede çalışıyor işlemcin?

Kardeşim konu dışı ama o soğutucu ile 5.0 GHZ'de kaç derecede çalışıyor işlemcin?
i7 7700K işlemcilerde kalitesiz macun kullanıldığı için o seviyeye daha çekmedim. Delid işlemi yaptıktan sonra 5.2Ghz'e kadar çıkaracağım. Delid işleminden sonra 25-30 derece düşüş oluyor. Büyük ihtimal 5.2Ghz hızında 80 derecelerde falan dolanır diye umuyorum.

i7 7700K işlemcilerde kalitesiz macun kullanıldığı için o seviyeye daha çekmedim. Delid işlemi yaptıktan sonra 5.2Ghz'e kadar çıkaracağım. Delid işleminden sonra 25-30 derece düşüş oluyor. Büyük ihtimal 5.2Ghz hızında 80 derecelerde falan dolanır diye umuyorum.
Delid'de biraz sıkıntılı değil mi yani riskli?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı